Ach ty hole! Gabriela Soukalová dnes druhá o tři desetiny!

08. ledna, 2016

Gabriela Soukalová dál úspěšně hájí žluté startovní číslo vedoucí závodnice Světového poháru. V dnešním sprintu IV. kola Světového poháru v německém Ruhpoldingu jí po bezchybné střelbě scházely jen tři desetiny sekundy na vítěznou Němku Francizsku Hildebrandovou! Ach, nebýt zase těch holí, které tak „ráda“ zapomíná na střelnici! Výborný výkon opět podala i Veronika Vítková, kterou může těšit deváté místo. Na formu z Pokljuky navázala také Eva Puskarčíková, jež dnes dosáhla na 20. pozici. Sobotní stíhačku poběží i Lucie Charvátová, které po čtyřech chybách obsadila 42. příčku, 59. v pořadí skončila Jitka Landová. Výsledek Gabriely Soukalové současně znamená, že český tým si odveze medailové umístění už ze čtrnáctého klání Světového poháru v řadě!

Gabriela Soukalová vedla závod jak po položce vleže, tak i vstoje. V cíli však přesto musela gratulovat Němce Hildebrandové, která ji předstihla až v půlce závěrečného okruhu. Z tohoto pohledu může českou biatlonistku zejména mrzet opětovná ztráta holí na střelnici. „Gábina dnes předvedla perfektní závod. Jen ten odjezd ze střelnice po první položce se jí nepovedl. Už poněkolikáté zapomněla hole. Ztratila tak dobrých pět, šest vteřin,“ řekl pro Českou televizi trenér Zdeněk Vítek.

V úvodním Sprintu v Ruhpoldingu si Veronika Vítková dojela pro 9. místo. Foto: Český biatlon, Petr Slavík

Každopádně v průběžné vedení SP už má Gabriela Soukalová k dobru 39 bodů na druhou Marii Dorinovou-Habertovou, která dnes obsadila 12. příčku. Veronika Vítková poskočila na sedmou pozici. Evě Puskarčíkové patří průběžné 23. místo.