Bára Tomešová v elitní desítce vytrvalostního závodu ME

30. ledna, 2015

Pěknými výsledky se prezentovaly Bára Tomešová a Lea Johanidesová v dnešních vytrvalostních závodech Otevřeného mistrovství Evropy v estonském Otepaeae. Prvně jmenovaná obsadila na patnáctikilometrové trati sedmé místo, druhá doběhla v závodě poznamenaném silným větrem na jedenácté pozici. V kategorii mužů si v 20 km dlouhém závodě nejlépe počínal Matěj Krupčík, který skončil na 21. příčce.

Bára Tomešová nevstoupila do závodu nejlépe, když hned na první položce minula tři terče a byla až na průběžné 57. příčce. Postupně se však zlepšovala a po závěrečné položce jí patřilo dokonce páté místo. Ve finiši ji však těsně předstihly Monika Hojniszová z Polska a Slovenka Terezia Poliaková. Po nemoci, která ji nepustila před týdnem na start SP v Anterselvě, je však její sedmé místo každopádně kvalitním výsledkem. Naopak Lea Johanidesová začala lépe a po dvou úvodních položkách se pohybovala na průběžném šestém místě. O umístění v Top Ten jí pak v závěrečném okruhu připravila až zkušená Polka Kristina Guziková-Palkaová.

Kristýna Černá skončila 24. a Lucie Charvátová obsadila 38. příčku.

V kategorii mužů se z českých reprezentantů nejvíce dařilo Matěji Krupčíkovi, jenž doběhl na 21. pozici, přičemž minul čtyři terče, stejně jako 27. v pořadí Lukáš Kristejn. Tomáš Krupčík byl v cíli 32. a Tomáš Vojík dokončil závod 51. místě.