Dorostenci završili EYOF ziskem "bramborové medaile" v mixu

17. února, 2017

Čtvrtým místem v závodě smíšených štafet zakončili svoje účinkování muži na Evropském zimním festivalu mládeže v tureckém Erzurumu čeští dorostenci. Mix běžel v sestavě Eliška Svobodová, Eliška Teplá, Mikuláš Karlík, Vítězslav Hornig. V pěti závodech dosáhli naši mladí biatlonisté šesti umístění v elitní desítce. Nejvýše ční samozřejmě vítězství Vítězslava Horniga ze sprintu. Vyrovnané výkony podávala Eliška Svobodová, jež páté místo ze sprintu podpořila šestou příčkou ve stíhacím závodě. Sedmý pak byl Mikuláš Karlík ve sprintu a Vítězslav Hornig ve stíhacím závodě.

Kluci

Kluci

Česká umístění v Top Ten na EYOF 2017 v Erzurumu:
1. Vítězslav Hornig – sprint
4. Eliška Svobodová, Eliška Teplá, Mikuláš Karlík, Vítězslav Hornig – smíšené štafety
5. Eliška Svobodová – sprint
6. Eliška Svobodová – stíhací závod
7. Mikuláš Karlík – sprint
7. Vítězslav Hornig – stíhací závod

Holky

Holky

V Turecku startovali také další čeští dorostenci. Eliška Teplá doběhla 13. ve sprintu a ve stíhačce si polepšila na 11. pozici. Třináctý skončil i Mikuláš Karlík ve stíhačce. A jak se vedli ostatní? Petra Suchá 27. sprint/22. stíhačka, Karolína Dusilová 40./36., Jakub Kocián 26./32. a Tomáš Gregor 44./40.