Gabriela Koukalová druhá v ´masáku´ a s druhým křišťálový glóbem! Veronika Vítková čtvrtá!

19. března, 2017

Před startem IX. kola Světového poháru na Holmenkollenu ztrácela Gabriela Koukalová 28 bodů na Lauru Dahlmeierovu ve sprintu. A přesto malý křišťálový glóbus za tuto disciplínu vybojovala! V hromadném startu byl mezi oběma biatlonistkami před dnešním závodem na 12,5 km rozdíl 11 bodů, opět ve prospěch německé biatlonistky! Ovšem znovu se po druhém místě radovala z „malého“ křišťálové glóbu Gabriela Koukalová! Její výkon navíc skvělým představením podpořila Veronika Vítková, která obsadila krásné čtvrté místo. Eva Puskarčíková skončila 25. v pořadí.

Gabi a Laura na trati závodu s hromadným startem

Gabriela Koukalová byla skutečnou královnou disciplíny. Vyhrála dva závody, jednou skončila druhá, jednou třetí a jednou čtvrtá – na MS v Hochfilzenu. Laura Dahlmeierová má vedle jednoho vítězství a dnešního devátého místa na kontě tři druhé příčky, a to vlastně vysvětluje i její celkové druhé místo v pořadí  disciplíny :-).  Vítězkami závodu s hromadným startem se v sezoně ještě staly Nadine Horchlerová (Anterselva) a Tiril Eckhoffová (Oslo).

Závod s hromadným startem žen na 12,5 km, ImX. kolo SP Oslo

Gabriela Koukalová
2. místo, odstup 22,6 s, střelba – 0-1-0-0, 12. běh (+37,3 s), 16. střelba (+32,7 s)

Stupně vítězek závod s hromadným startem v Oslu

„Dnes jsem nebyla pod tlakem, neměla jsem žádná očekávání krom toho, že tu je konec sezóny. Snažila jsem se představit, že jsem někde na party. Koneckonců večer už tam budu 😊.
Na tyto okamžiky po konci sezóny jsem se těšila už poslední tři týdny. Ale uteklo to tak rychle, že jsem ani neměla šanci si uvědomit, že mám další dva globy a dvě druhá místa. Lépe to snad už dopadnout nemohlo. Je to jedna z mých nejlepších sezon v životě, jsem ráda, že mohu pracovat s lidmi jaké máme v týmu. Chci jim všem moc poděkovat, protože tam kde jsem, není jen moje zásluha.“

Veronika Vítková
4. místo, odstup 36,1 s, střelba – 0-0-1-1, 11. běh (+35,2), 4. střelba (+17,2 s)

České duo v akci na střelnici. Vpředu Veronika Vítková, za ní Gabriela Koukalová

„Ke třetímu místu to nebyl daleko, spíše kousek, ale pořád to je lepší než celá sezona, takže super. Za ten závěr zimy jsem moc ráda, protož o sezóně to říci nemohu. Ale proč jsem byla tak špatná, nevím. Možná jsem chtěla až moc, a ono to nešlo. Trápila jsem se vlastně od druhého kola Světového poháru, byla jsem dvakrát nemocná… Teď ale mám důležitý a povzbuzující impuls do přípravy. Poznala jsem, že stále mám na to, se pohybovat mezi nejlepšími, že k nim patřím. Věřím, že příští sezónu budu zpátky.“

Eva Puskarčíková
25. místo, odstup 3:28,5 min., střelba – 0-1-1-0, 29. běh (+2:34,0 min.), 1. střelba (celkový čas: 1:29,3 min.)

Evu Puskarčíkovu 12,5 km dlouhý závod bolel, ale radost za krásnou sezónou převládá

„Sezóna to pro mě byla krásná, ale její závěr představoval utrpení. A právě v tom duchu se odehrával i dnešní hromaďák. Na trati mě to opravdu hodně bolelo, ale naštěstí jsem se docela trefovala a získala jsem i dost bodů, abych udržela 13. místo v celkové klasifikaci. Věřím, že ta třináctka bude šťastná.“