Gratulace: Jaroslav Svárovský 11. března 1952

08. března, 2017

Jarda začínal sportovní gymnastikou, po úraze skončil a začal lyžovat. Jeho první trenéři byli J. Synovec a Zdeněk Ciller. Po nástupu do učňovského střediska si k lyžím vzal pušku na záda a pod vedením trenéra Zdeňka Syrovátky se věnoval Dukelskému i Sokolovskému závodu branné zdatnosti. V roce 1969 vyhrál mistrovství ČSSR v letním „Dukeláku“ a v dalším roce obsadil druhé místo na mezinárodním mistrovství NDR. Několikrát úspěšně reprezentoval v zahraničí. Na základě dobrých sportovních výsledků nastoupil do RH Harrachov a pod vedením trenéra Jiřího Cilicha se věnoval velkorážnému biatlonu. Po ukončení vojenské služby přešel do RH Liberec, kde jezdil motokrosy a motocyklové soutěže. Pravidelně startoval na M ČSSR, Mistrovství Evropy, Šestidenní soutěži v Povážské Bystrici a v dalších závodech. V roce 1988 si při závodě zranil koleno a tím skončil s aktivním sportem.

Milý Jardo, veteráni biatlonu Ti přejí do dalších let hodně zdraví, štěstí, dobré přátele a hlavně žádné další úrazy.