Horko potrápilo i účastníky II. kola Českého poháru

28. června, 2016

Český pohár v letním biatlonu žactva, dorostu a dospělých pokračoval 25. a 26. června druhým kolem v Bystřici pod Hostýnem. Za tropického sobotního počasí absolvovalo závody s hromadným startem 416 sportovců, nedělní sprinty běželo 402 závodníků.

„Sobotní závody byly pro všechny velmi náročné, protože teplota vystoupala až na 35 stupňů. Právě vlivem horka jsme řešili dva případy přehřátí zásahem zdravotní záchranné služby. V neděli už bylo počasí takřka optimální. Teplota klesla o deset stupňů a občasné přeháňky všichni uvítali,“ přiblížil podmínky II. kola ČP v letním biatlonu ředitel závodů Vojtěch Zicháček.

Horko a prach provázely účastníky závodů s hromadným startem.

Zejména závody s hromadným startem nabídly dramatické souboje. „ V kategorii žáků starších jsme dokonce měli dva vítěze, protože Jáchym Kaplan ze Starého Města pod Landštejnem a Adam Babánek ze Střelky Brno proběhli v přímém souboji cílem ve shodném čase,“ nabídl jeden s příběhů zástupce ČSB Michal Zicháček. „Pěkný byl i souboj mužů mezi Marianem Valkem, Jiřím Franzem a Lubošem Schorným. Ovšem o napínavé okamžiky nebyla nouze ani ve sprintech, které měly rychlý spád, protože se startovalo ve 20 sekundových intervalech. „Starší žákyně dělily na prvních čtyřech místech necelé čtyři vteřiny,“ upozornil Michal Zicháček. Vítězkou zápletky se nakonec stala Karolína Nyklesová z Elánu Zruč.

Pavla Schorná vyhrála v kategorii žen A závod s hromadným startem i sprint.

Celkem šest sportovců vyhrálo obě disciplíny. V kategorii starších žáků to byl už zmiňovaný Adam Babánek, mezi dorostenkami mladšími se to povedlo Natálii Lauře Mynářové z Rožnova pod Radhoštěm, v kategorii dorostenek starších dosáhla na „double“ Nikol Majcherová z Manušic, mezi staršími dorostenci nenašel přemožitele David Foller ze Střelky Brno. Dvakrát byla úspěšná i juniorka Adéla Marková z Kapslovny a v kategorii žen A Pavla Schorná ze Starého Města pod Landštejnem.

Kompletní výsledky II. kola ČP naleznete v sekci Propozice a výsledky.