III. kolo ČP testem formy před mistrovskými závody

04. září, 2016

Vysočina Aréna v Novém Městě na Moravě byla o víkendu 3. a 4. září svědky III. kola Českého poháru v letním biatlonu žactva, dorostu a dospělých. V sobotu se odehrály vytrvalostní závody, neděle byla vyhrazena sprintům se skupinovým startem. První den startovalo ve všech kategoriích 454 závodníků, ve sprintech se představilo 457 biatlonistů.

V nejlepší formě zastihlo III. kolo Českého poháru Dalibora Šubu (kategorie žáci C) z Břidličné, Jiřího Tomáška (dorostenci A) z Nového Města na Moravě, Davida Follera (dorostenci B) ze Střelky Brno, Viktora Beneše (junioři) z KB Jílové, Pavlu Schornou (ženy A) ze Starého Města pod Landštejnem, Romanu Vlčkovou (ženy C) ze Střelky Brno, Jiřího Franze (muži A) a Luďka Franze (muži C) oba z Říčan. Všichni jmenovaní vyhráli jak vytrvalostní závody, tak sprinty a ukázali dobrou formy před vrcholy sezóny – mistrovskými závody.

Šampionát žáků se odehraje 17. – 18. září ve Starém Městě pod Landštejnem, dorost a dospělí budou o cenné kovy bojovat 1. a 2. října v Jablonci nad Nisou.

Kompletní výsledky III. kola ČP v letním biatlonu naleznete v sekci Propozice a Výsledky.