„Je to peckááá,“ raduje se z Oberhofu vítězná Veronika Vítková

09. ledna, 2015

Veronika Vítková je vítězkou závodu Světového poháru! Šestadvacetiletá reprezentantka po excelentním výkonu dnes vyhrála sprint Světového poháru v německém Oberhofu. Povětrnostní podmínky nebyly jednoduché. A tak Veronika chybovala jednou vleže a jednou vstoje, po mokré trati však letěla nezadržitelně vstříct svému prvnímu individuálnímu triumfu v závodech Světového poháru v kariéře. Její úspěch navíc podtrhla šestou příčkou Gabriela Soukalová.

Cesta za triumfem
Po prvním mezičase, ještě na stadionu, byla 54., po úvodní položce figurovala na třináctém místě, po stojce jí patřila už třetí příčka. Před ní byly pouze dvě Italky. Bezchybně střílející Gontierová a Wiererová, jež minula jeden terč.  Veronika na Gontierovou ztrácela 13 vteřin, v cíli však byla o osm vteřin před Wiererovou. Gontierrová klesla až na třetí pozici a na Veroniku ztratila 19 vteřin.  „Je to paráda, je to paráda. Nemohu vůbec mluvit. Běželo se mi úžasně,“ smála se v cíli. V náručí ji držel otec. „Jsem moc ráda, že přijel právě včas,“ radovala se z rodinné podpory. „Je to peckááá!!!“

P1560137

Famózní běžecký výkon vynesl Veronice Vítkové premiérové vítězství v individuálním závodě SP. Foto: Český biatlon, Petr Slavík

Prvenství v pravou chvíli
Na start se postavila stejně jako kolegyně z českého týmu s černou páskou na ruce. „Máme ji na památku Mirka Soviše, který ve čtvrtek zemřel,“ připomněla československého reprezentanta z přelomu 70. a 80. let minulého století, jenž poté dlouhé roky pracoval pro domovský klub všech reprezentantů SKP Kornspitz Jablonec.  „O to více jsem šťastná, že jsem vyhrála právě dnes, v pravou chvíli.“

Třetí vítězství?
V Oberhofu má ze dvou startů zatím dvě vítězství. Po týmové radosti ve štafetách přišla dnešní sprinterská senzace. Pustí vůbec v Duryňském lese některou ze soupeřek na nejvyšší stupínek? „Když by měl vyhrát někdo jiný, tak jedině Gabča Soukalová, pak by mě nevadilo, že budu druhá,“ dodává se šibalským úsměvem. V neděli její naděje a přání potvrdí nebo vyvrátí závod s hromadným startem na 12,5 km, ve kterém se představí 30 nejelpších biatlonistek současnosti. Tak, Verčo, hobluj!