Jedno trestné kolo navíc nepustilo Veroniku Vítkovou do Tep Ten. Markéta Davidová 18.

17. února, 2018

Až do poslední položky bojovala Veronika Vítková o přední umístění v závodě s hromadným startem XXIII. olympijských her v korejském Pchjongčchangu. Nakonec po shodě nešťastných událostí obsadila, i tak hodnotné, 14. místo. Neztratila se ani Markéta Davidová, jež při své premiéře v této disciplíně doběhla na pěkné 18. pozici. Suverénkou 12,5 km dlouhé závodu určeného 30 nejlepším biatlonistkám se stala slovenská reprezentantka Anastázia Kuzminová, která de facto vyhrála stylem „start-cíl“. Stříbro vybojovala Běloruska Darja Domračevová a bronz a Tiril Eckhoffová z Norska.

Trenér Zdeněk Vítek v rozhovoru pro Českou televizi popsal, co vlastně Veroniku Vítkovou při závěrečné položce potkalo. „Čtvrtá a pátá rána to byly kalibry. Čtvrtý terč se Veronice nesklopil, kdežto pátý ano. Ovšem sklápěl se tak pomalu, že jej Veronika zaregistrovala jako chybu. Proto také běžela o jedno trestné kolo navíc,“ vysvětlil trenér, jak Veronika zřejmě přišla o umístění v první desítce.

Veronika Vítková zamířila 18 ran do černého. Rány 19. a 20. ji přivedly do potíží…

Přesto Veronika zaslouží absolutorium za své olympijské výsledky v individuálních závodech. Postupně obsadila. 3. místo (sprint), 7. místo (stíhací závod), 18. místo (vytrvalostní závod) a 14. místo (závod s hromadným startem). Ve výborné střelecké i běžecké formě zastihly olympijské hry také juniorku Markétu Davidovou. Jedinou disciplínou, která ji nevyšla, byl vytrvalostní závod, v němž obsadila 57. pozici. Jinak dosáhla na: 15. místo (sprint), 25. místo (stíhací závod) a 18. místo (závod s hromadným startem. Navíc na trati dnes byla 12. nejrychlejší a běžela tak lépe než patnáctá Veronika Vítková!

„Makula (přezdívka) nám to určitě neusnadnila a před smíšenými štafetami máme určitě zamotanou hlavu s tím, jak k nominaci přistoupit,“ dodal Zdeněk Vítek. Ve hře jsou totiž i Eva Puskarčíková a Jessica Jislová.

Juniorka Markéta Davidová stále na olympijských hrách příjemně překvapuje!

Biatlonové soutěže na XXIII. olympijských hrách pokračují v neděli závody s hromadným startem mužů na 15 km. Mezi 30 nejlepšími muži budou také Michal Krčmář (číslo 4) a Ondřej Moravec (29)!