Juniorka Jessica Jislová jednu ránu od evropského titulu

28. ledna, 2015

Výborně vstoupili čeští junioři do otevřeného mistrovství Evropy, které dnes začalo vytrvalostními závody v estonském Otepaeae. Jessica Jislová vybojovala na 12,5 km dlouhé trati čtvrté místo, Adam Václavík byl v patnáctikilometrovém závodě juniorů sedmý!

jisslova_detail

Juniorku Jessicu Jislovou od zlata dělila jedna rána. (c) Český biatlon

Odchovankyně jabloneckého biatlonu Jessica Jislová předvedla velmi kvalitní střelecký výkon, když minula pouze jeden z dvaceti terčů, a to při druhé položce vleže. A právě tato chyba připravila dívku, jež už má z minulé sezóny i zkušenosti se startem ve Světovém poháru, o titul mistryně Evropy.

„Adam celou sezónu závodí ve výborné běžecké formě. Ovšem vytrvalostní závod je především o střelbě a tam, je zatím nevyrovnaný. A ve vytrvalostním závodě každá chyba bolí dvojnásob,” říká na adresu talentovaného závodníka z Jilemnice trenér juniorů Vlastimil Vávra. „Každopádně Adam dnes poznal, že ve sprintu může útočit na nejvyšší příčky a já věřím, že to dokáže. Na trati byl nejrychlejší.“

Úspěchem je také patnáctá příčka letohradského Milana Žemličky. “Mílu jsem nasadil místo Ondřeje Hoška, který je nachlazený a šetřím ho na sprint,“ podotkl Vlastimil Vávra. „Vzhledem k tomu, že je věkem ještě dorostenec, považuji patnácté místo za úspěch. Navíc musím vzít v potaz, že Milana trápí bolesti zad a měl vykloubené rameno. Ukázal, že je kvalitním střelcem.“

Jak si vedli další čeští reprezentanti? V kategorii juniorek byla Nikola Bitnarová 23., Anna Puskarčíková 39. a Anna Tkadlecová dosáhla na 42. místo z 55 startujících. Mezi juniory obsadil Ondřej Šantora 25. pozici, když na trati měl pátý běžecký čas, a Jan Burian skončil hned za ním. Startovalo 70 juniorů.

Otevřené mistrovství Evropy pokračuje ve čtvrtek vytrvalostními závody dospělých.