Landová vybojovala na univerziádě bronz ve sprintu

28. ledna, 2015

Biatlonistky Jitka Landová s Evou Puskarčíkovou poslaly biatlonovým fanouškům před závodem Světového poháru v Novém Městě na Moravě skvělou vizitku o své současné výkonnosti. Na Světové zimní univerziádě v Osrblie obsadila Landová třetí místo ve sprintu na 7,5 kilometru. Čtvrtá skončila Puskarčíková.Vyhrála domácí reprezentantka Paulina Fialková.

Landové se na vysokoškolských akcích daří. Na předcházející univerziádě v italském Trentinu v prosinci 2013 získala titul akademické mistryně světa v závodě s hromadným startem.

Mezi muži byl nejlepším Čechem čtvrtý Michal Krčmář, který zaostal za medailí o necelých deset sekund. Závod na 10 km opanovali ruští biatlonisté, vyhrál Jaroslav Ivanov.

Zimní světová univerziáda 2015 probíhá v nezvyklém formátu, a to ve dvou různých termínech a ve dvou zemích. Soutěže v běhu na lyžích, severské kombinaci, skoku na lyžích a biatlonu hostí v termínu 24.1. – 1.2. slovenské Štrbské Pleso, zatímco všechny ostatní disciplíny včetně alpského a akrobatického lyžování a snowboardingu se uskuteční v termínu 3. – 14. února ve španělské Grenadě a Sierra Nevadě.