Letohrad hostil I. kolo ČP v letním biatlonu

08. června, 2016

Příjemné počasí, vysoká účast startujících a strhující souboje charakterizovaly I. kolo Českého poháru v letním biatlonu žactva, dorostu a dospělých, které ve dnech 3. – 5. června hostil areál Šedivského lomu v Letohradě. V sobotu byly na programu závody ve sprintu, v neděli dostaly prostor sprinty se štafetovou střelbou. Prvního dne se zúčastnilo 233 žáků a 229 startujících v dorostu a mezi dospělými, druhý den byl poměr 232 ku 219. V celkovém součtu to znamenalo 913 startujících během I. kola ČP v letním biatlonu!

IMG_0065_il__1600

Komu se dařilo nejvíce? V kategorii žáků A se stal dvojnásobným vítězem Štěpán Palla z Halenkovic, mezi dorostenci A dvakrát vyhrál Tomáš Mikyska z pořádajícího Klubu biatlonu Letohrad, dvě zlaté medaile si ze Šedivského lomu odvezla také starší dorostenka Nikol Majcherová  z Manušic. Dva triumfy si připsal i český reprezentant v letním biatlonu Tomáš Bystřický z Elánu Zruč, a to v kategorii muži A.

Český pohár v letním biatlonu bude pokračovat druhým kolem 24. – 26. června v Bystřici pod Hostýnem, kde budou na programu sprinty a závody s hromadným startem.