MČR žactva 2017 hostil Harrachov

28. února, 2017

Mistrovství České republiky v biatlonu žactva se konalo v Harrachově,  v areálu Sportovního klubu policie Harrachov ve dnech 25. – 26. února 2017. Sněhové podmínky pro pořádání závodů se podařilo organizátorům udržet na dobré úrovni (ačkoliv ve středu a čtvrtek vydatně pršelo) a  rovněž počasí od pátku již závodníkům přálo.

Mistrovství bylo vypsáno v kategoriích žactva „B“ a „C“ v rychlostním závodě (sprint), štafetovém závodě a závodě s hromadným startem. První dva závody se běžely volnou technikou a závod s hromadným startem pak klasickou technikou. Do mistrovství přihlásilo své závodníky více jak třicet klubů, do závodu ve sprintu bylo přihlášeno 189 závodníků, do závodu s hromadným startem 188 závodníku a štafetová závod pak absolvovalo 65 štafet.

V jednotlivých kategoriích se nejúspěšnějšími závodníky stali Matyáš Martan (žáci „B“) z Roveru Praha, který se umístil na 1. místě ve všech třech absolvovaných závodech, Gabriela Masaříková (žákyně „C“) z SKP Kornspitz, která zvítězila v obou závodech jednotlivců a ve štafetovém závodě se podílela na 3. místě, Miloš Pokorný (žáci „C“) z Jilemnice zvítězil ve sprintu, druhý se umístil v závodě s hromadným startem a byl členem vítězné štafety ve své kategorii.

Úspěšné bylo mistrovství i pro závodníky z pořádajícího SKP Harrachov, kteří zvítězili v kategorii štafet žákyně „B“  (Eliška Seidlová a Andrea Pánková) a Agáta Svobodová obsadila ve sprintu 3. místo v kategorii žákyně „C“.

Vyhlášení výsledků proběhlo za oba dva  soutěžní dny v neděli odpoledne, ceny předával sám vládce hor Krakonoš (kterému děkujeme za příznivé závodní podmínky), spolu s olympijským medailistou a místním rodákem Pavlem Plocem. Děkujeme rovněž všem organizátorům a rozhodčím, kteří se podíleli na úspěšném zajištění mistrovství.