Michal Šlesingr osmý po bezchybné střelbě v závodě s hromadným startem!

14. ledna, 2018

O krásné představení se v závodě s hromadným startem mužů na 15 km V. kola Světového poháru v německém Ruhpoldingu postaral Michal Šlesingr, který skolil všech 20 terčů a doběhl si  pro osmé místo. Na trati byl 11. nejrychlejší, pouze v rychlosti střelby ztrácel. Tam mu patřilo až 26. pořadí. Michal Krčmář zvládl bezchybně úvodní položku, ale pak vždy jednou minul terč a cílem projel na 16. příčce. Ondřej Moravec měl po závodě hned na první položce, když trefil jen dva z pěti terčů. Pak už byl bezchybný a „masák“ dokončil na 28. místě.

Michal Šlesingr vyčerpaný v cíli. Stejné pocity měl i vítězný Johannes Boe. Český biatlonista zaostala za Norem je o 15 sekund

Michal Šlesingr vyčerpaný v cíli. Stejné pocity měl i vítězný Johannes Boe. Český biatlonista zaostal za Norem je o 15 sekund

Vyhrál Johannes Thingnes Boe z Norska, druhý doběhl Martin Fourcade a třetí další Francouz Antonin Guigonnat.

“Michal zaslouží velkou pochvalu. Završil tak své výborné vystoupení zde v Ruhpoldingu, když tu po celou dobu závodil ve skvělé pohodě,” řekl v rozhovoru pro Českou televizi trenér Michael Málek. “Michal měl dlouhý výpadek kvůli zraněnému kolenu a viróze. Bylo na něm poznat, že přesně takový závod, jako byl tem dnešní, potřebuje. Ověřil si, že s těmi nejlepšími se může měřit.”