Michal Šlesingr suverénem mistrovského sprintu biatlonistů

06. září, 2015

Veronika Vítková a Michal Šlesingr se dnes v letohradském areálu Šedivský lom stali mistry České republiky v biatlonu na kolečkových lyžích, když vyhráli závody ve sprintu.

Třetí a přesto zlatá

Veronika Vítková doběhla v samotném závodě na 7,5 km sice „až“ na třetím místě, ale před ní byly dvě slovenské reprezentantky Jana Gereková a Paulína Fialková, jejichž výsledky se do českého šampionátu nezapočítávají. Stříbro vybojovala Gabriela Soukalová a třetí skončila Lucie Charvátová. „Slovenkám se v Letohradě vždy daří a mě obyčejně nikoliv. Proto mě ani tolik nepřekvapilo, že byly lepší. Na víc za sebou máme náročné soustředění a testy, a tak už jsem i dost unavená. Z titulu mám však radost a zítra ve stíhačce zkusím přidat další,“ řekla čtvrtá žena průběžné klasifikace Světového poháru uplynulé zimní sezóny.

40 sekund je hodně

Excelentní střelecké představení nabídli divákům dva nejlepší čeští biatlonisté Ondřej Moravec a Michal Šlesingr. Oba stříleli rychle a bezchybně, a tak se o pořadí rozhodovalo na trati. „Ve třetím kole jsem za to zkusil vzít úplně na krev, bohužel mi ale neskutečně došlo. Vytuhl jsem. Jeli jsme na nových lyžích, které jsou sice rychlé, ale také o dost těžší. Každopádně čtyřicet sekund, které mi Michal nadělil, je na této trati hodně,“ líčil trojnásobný medailista z MS 2015 v Kontiolahti Ondřej Moravec.

Překvapivý náskok

Z velkého náskoku na svého letohradského souputníka byl překvapený i sám vítěz. „Myslel jsem, že Ondra chyboval a přitom jsme oba stříleli bezchybně. No, asi mu to nesedlo tolik jako mně,“ potvrdil s úsměvem Michal Šlesingr i slova stříbrného muže. Třetí místo a bronzovou medaili vybojoval loňský junior Tomáš Vojík, jenž na čtvrté místo odsunul Jaroslava Soukupa. Všichni medailisté z domácího šampionátu v kategoriích mužů i žen jsou členy SKP Kornspitz Jablonec.

Juniorské tituly na Vysočinu

V kategorii juniorek vybojovala český titul Anna Tkadlecová z Nového města na Moravě před Simonou Maříkovou z Letohradu a Markétou Davidovou z SKP Kornspitz. Také zlato v kategorii juniorů putuje na Vysočinu, a to zásluhou Jana Burian, bronzového z nedávného MS v Rumunsku právě v této disciplíně. Druhý skončil Ondřej Šantora z SKP Kornspitz a bronz vybojoval Ondřej Hošek ze Střelky Brno.

V kategorii dorostenek starších vyhrála Petra Suchá z SKP Kornspitz, mezi dorostenkami mladšími byla nejlepší Veronika Macková z Nového Města na Moravě. Titul v kategorii dorostenců starších míří do podkrkonoší zásluhou jilemnického Vítězslava Horniga. Jedna zlatá medaile zůstala i v Letohradě, když kategorii dorostenců mladších vyhrál Tomáš Mikyska.

MČR pokračuje v Letohradě v neděli 6. 9. 2015 od 10:30 hodin stíhacími závody.

Letohrad 5. 9. 2015, mistrovství České republiky v biatlonu na kolečkových lyžích, závody ve sprintu – ženy 7,5 km: 1. Gereková 20:25,8 (0 trestných kol), 2. Fialková (obě Slovensko) -13,0 (1), 3. (1. v MČR) Vítková -16,7 (2), 4. (2.) Soukalová -39,0 (2), 5. (3.) Charvátová (všechny SKP Kornspitz) -50,0 (3). Juniorky 7,5 km: 1. Tkadlecová (SK NMNM) 22:46,1 (2), 2. Maříková (KB Letohrad) -3,3 (2), 3. Davidová (SKP Kornspitz) -5,9 (2). Muži 10 km: 1. Šlesingr 24:28,1 (0), 2. Moravec -38,7 (0), 3. Vojík -1:09,2 (2), 4. Soukup -1:23,8 (3), 5. Krčmář (vš. SKP Kornspitz) -1:32,0 (3). Junioři 10 km: 1. Burian (SK NMNM) 26:21,5 (3), 2. Šantora (SKP Kornspitz) -18,8 (2), 3. Hošek (Střelka Brno) -35,7 (3).