Mistrovství Německa v letním biatlonu - část druhá

06. srpna, 2017

Mistrovství Německa v letním biatlonu se zúčastnil na své náklady i Klub biatlonu Staré Město pod Landštejnem se žactvem a dorostem a získal 11 medailí (5 – 2 – 4). Svými výsledky skvěle reprezentoval Český biatlon a získal uznání u německých trenérů a i diváků.

Nejúspěšnějšími závodníky byly Lenka Bártová /zlato sprint, zlato štafety, stříbro závod s hromadným startem) a Veronika Novotná (zlato závod s hromadným startem, zlato štafety , bronz sprint).

Dalšími medailisty byli Poledník Jindřich (zlato závod s hromadným startem, zlato štafety), Jáchym Kaplan (stříbro závod s hromadným startem), Novotná Aneta (bronz sprint) a Pokorný Štěpán (bronz závod s hromadným startem).

Výrazného úspěchu dosáhla štafeta dorostenek ve složení Novotná Veronika, Bártová Lenka a Trávníčková Veronika časem 45:48,7, kdy za ní druhá německá štafeta zaostala o 3:49,8 ! Rovněž štafeta žáků ve složení Poledník Jindřich, Poledník Ondřej a Mikulášek Vítek zvítězila nad druhou německou štafetou o 1:51,8. Startovalo 18 štafet. Dorostenecké štafetě chyběly na bronz 4 vteřiny. Startovalo celkem 16 štafet.

štafeta dorostenek (Trávníčková Veronika, Novotná Veronika, Bártová Lenka)

štafeta žáků (Mikulášek Vítek, Poledník Jindřich, Poledník Ondřej)

Oproti České republice byly rozdílné kategorie u žactva a dorostu. Žáci 11 – 14 let, dorost 15 – 17 let. Takže naši žáci B a dorostenci A měli v kategorii starší soupeře. Další rozdíl je ve střelbě, kdy žáci střílí ve stoje, což u nás někteří trenéři zatracují. Je zde daleko větší pořádek a disciplina na závodišti než u nás. Je to také dané vybavením závodiště. Závodníci se dostanou na závodiště jen koridorem, kde je zároveň přejímka zbraní. Trenéři se též dostanou na své stanoviště také jedině kontrolovaným koridorem. Neexistuje žádné přelézání zábran nebo, aby byli závodníci v koridoru trenérů. Zbraň se nese na střelnici v ruce, hlavní vzhůru, ne na zádech se zimními řemeny.

Předávka štafety dorostenců (Kaplan Jáchym předává Liščáku Markovi)

Předávka štafety žáků - (Poledník Ondřej předává Vítku Mikuláškovi)