Český Biatlon Český biatlon | CZECH BIATHLON UNION

Viessman
Hame
EP Energy Invest
PSG
BMW
Meopt
EGAP
Alpine
Atex

NEPŘEHLÉDNĚTE: hlasování BIATLONISTA ROKU

Stejně jako v letech minulých i letos vyhlašujeme anketu Biatlonista roku. A vězte, že je o co hlasovat! Vždyť čeští reprezentanti vybojovali v sezóně 2016/2017 čtyři medaile na mistrovství světa v Hochfilzenu a v závodech Světového poháru vystoupili celkem jedenadvacetkrát na stupně vítězů! Do ankety se mohou zapojit všichni členové Českého svazu biatlonu.  Vyhodnocení ankety se uskuteční 3. května 2017 v Národním domě na Vinohradech v Praze a bude součástí slavnostního večera Českého biatlonu, který přímým přenosem odvysílá Česká televize.  V nominaci na Biatlonistu roku je pět sportovců – Gabriela Koukalová, Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Eva Puskarčíková a Michal Šlesingr.

NÁRODNÍ DŮM NA VINOHRADECH V PRAZE

NÁRODNÍ DŮM NA VINOHRADECH V PRAZE

 

Podrobnosti k formě hlasování naleznete níže, pod textem „NOMINACE…“ 

 

NOMINACE – kategorie Biatlonista roku (dle abecedy)

  • Gabriela Koukalová

Trojnásobná medailistka z MS v Hochfilzenu. V Rakousku vybojovala zlato ve sprintu, stříbro ve vytrvalostním závodě a bronz ve stíhačce. Druhá žena celkové klasifikace Světového poháru a držitelka dvou malých křišťálových glóbů za sprint a závod s hromadným startem. V cíli závodů SP 5x 1., 6x 2., 3x 3., mezi těmito úspěchy ční nejvýše triumf před zaplněnou Vysočina Arenou v NMNM během III. kola SP. Navíc přispěla i k třetímu místu štafety žen v korejském Pchjongčchangu.

Zlato, české zlato

Gabriela Koukalová

 

  • Michal Krčmář

Zabydlel se mezi elitou. Ve stíhacím závodě Světového poháru v Ruhpoldingu doběhl třetí a poprvé v kariéře si vychutnal cestu na stupně vítězů. Celkem devětkrát doběhl v individuálních závodech v Top 10. V celkové klasifikaci SP zaznamenal 17. místem své dosavadní maximum. Úspěšnou sezónu podtrhl šestým místem ve vytrvalostním závodě na světovém šampionátu v Hochfilzenu.

Tak vypadá euforie

Michal Krčmář

 

  • Ondřej Moravec

Nezpochybnitelná česká jednička mezi muži. Stříbrný medailista z vytrvalostního závodu MS, kde jej od zlata dělily jen 3,3 sekundy! V Hochfilzenu navíc skončil pátý ve sprintu i stíhacím závodě! Opět dokázal, že na vrchol sezóny se umí připravit. Další druhé místo si připsal při sprintu Světového poháru v Kontiolahti, kde tehdy na vítěze ztratil jen 0,6 sekundy!  V konečném hodnocení SP skončil na 12. místě, jako nejlepší z mužů. Potěšil výbornou formou v prosinci v NMNM, výsledkem bylo např. čtvrté místo v závodě s hromadným startem.

Ondřej Moravec

Ondřej Moravec

 

  • Eva Puskarčíková

Má za sebou skvělou „bronzovou“ sezónu. Poprvé v kariéře vystoupila na stupně vítězů v závodech SP. Nejprve doběhla třetí ve stíhacím závodě II. kola SP v Pokljuce, další bronz přidala do sbírky po bezchybné střelbě v závodě s hromadným startem v Oberhofu a třetím bronzem se ozdobila po štafetovém závodě žen VII. kola SP v Koreji. Dlouho se držela v elitní desítce průběžného pořadí Světového poháru. Výsledné 13. místo je i přesto jejím maximem a odrazovým můstkem do olympijské sezóny.

Eva Puskarčíková a její velká medailová radost v Pokljuce

Eva Puskarčíková 

 

  • Michal Šlesingr

Ve stopě z českého výběru nejrychlejší, což dokládá i statistika IBU. A když svůj výkon na trati podpoří střelbou, je z toho výsledek, jako druhé místo ve sprintu čtvrtého kola SP v Oberhofu. Potěšil šestou příčkou při finále Světového poháru na Holmenkollenu. S trochou nadsázky možná i nejlepší triatlonista v týmu. Jeho třetí disciplínou a velkým tématem byl v průběhu sezóny i boj proti dopingu. Společně s mistry světa Martinem Fourcadem a Lowelem Bailyem patřil k tahounům v boji za očistu biatlonu.

Michal Šlesingr

Michal Šlesingr

 

—————————————————————————————————————————————————

 

Kdo hlasuje? 

Hlasovat mohou všichni členové ČSB, v odpovědi je nutné uvést číslo svazové průkazky. Hlasy jsou jinak neplatné.

 

Postup hlasování

Hlasy se přidělují pouze nominovaným jednotlivcům. Sportovce seřaďte v pořadí 1., 2., 3., 4., 5.

 

Bodové hodnocení:

  1. místo = 6 bodů
  2. místo = 4 body
  3. místo = 3 body
  4. místo = 2 body
  5. místo = 1 bod

 

Svůj hlas zašlete na e-mail: roubickova@biatlon.cz

 

Hlasování bude ukončeno ve středu 26. 4. 2017 ve 24:00 hodin.

 

 

Tomáš Hermann

Foto: Petr Slavík

 

11. 04. 2017 10:44

Fanshop

SP Biatlon 2018

ZODM 2018

Facebook