Podepsal se pod sprint mužů v Ruhpoldingu "pátek třináctého"?

13. ledna, 2017

Pověstný pátek 13., jako by českým biatlonistům podlomil kolena a svěsil hlavy. Sprint na 10 km V. kola Světového poháru v Ruhpoldingu se jim nepovedl. Nikdo z celé pětice neskončil v Top Ten, jen dva bodovali a tři se kvalifikovali do nedělního stíhacího závodu. Michal Krčmář skončil 29., Adama Václavík 39., Ondřej Moravec 52., Michal Šlesingr 65. a Jaroslav Soukup 70. Měřeno počtem bodů získaných do Poháru národů mají čeští reprezentanti za sebou nejnevydařenější závod od sprintu v Hochfilzenu během sezóny 2015/16. Tehdy získali 293 body, dnes jen o deset více.

Po deváté v sezóně vyhrál Martin Fourcade, druhý skončil Julian Eberhard z Rakouska a třetí Nor Emil Hegle Svendsen. Všichni medailisté stříleli bezchybně.

Michal Krčmář,
29. místo, odstup 1:32,8 min, střelba – 0-1, 41. běh (+1:04,9 min), 31. střelba (+11,0 s)
„Nejlepší z Čechů? To nic nemění na tom, že ten výsledek nestojí za moc. Terén nebyl příliš náročný, spíše takový vozivý, ale nemám v rukách páru jako mnozí ostatní. Mě tohle nesvědčí. Dal jsem do toho všechno a snažil jsem se s tím poprat, ale za moc to nestálo… Prostě jsem na to na trati neměl. Mrzí mě poslední rána, musela to snad být kalibrovka, protože si nejsem vědom chyby. Hlavní cíl do stíhačky bude vyvážet se za soupeři a posouvat se kupředu. Jinak mě se tady v Ruhpoldingu tratě, areál i atmosféra líbí a dnešní výsledek na tom nic nezmění.“

Michal Krčmář dnes z českého kvinteta střílel nejlépe. Ale i jedna chyba byla nakonec hodně

Adam Václavík
39. místo, odstup 1:51,1 min, střelba – 2-0, 32. běh (+56,6 s), 44. střelba (+13,0 s)

Nejmladší člen týmu Adam Václavík bodoval potřetí v řadě

Ondřej Moravec

Ondřej Moravec dosáhl třiadvacátého běžeckého času. Z Čechů byl nejrychlejší

Michal Šlesingr
65. místo, odstup 2:28,5 min., střelba – 3-1, 28. běh (+54,4 s), 50. střelba (+14,0 s)
„Čím si ty čtyři chyby vysvětlit? Asi tím, že je pátek třináctého… Nepřišlo mi, že bych na té ležce nebyl v pohodě. Podmínky jsem měl stejné jako při nástřelu, proto jsem ani nereagoval, prostě to tentokrát jen nedopadlo. A se třemi koly na zádech hned v úvodu se pak už jede dost těžko.“

Jaroslav Soukup
70. místo, odstup 2:40,7 min., střelba – 2-1, 57. běh (+1:20,5), 57. střelba (+15,0 s)

Trápení Jaroslava Soukupa pokračuje. Po 71. místě ve sprintu v Oberhofu doběhl na stejné trati v Ruhpoldingu 70. v pořadí

Náš komentář:
„Ačkoli se dnešní sprint českým reprezentantům nepovedl, nabídl několik drobností, které vzbuzují naději, že příště může být lépe. Michal Krčmář bodoval dnes už po jedenácté v řadě a z 29. pozice mu do elitní desítky schází pětadvacet vteřin, to je jedno trestné kolo. Adam Václavík i sám sebe přesvědčil, že je schopný bodovat opakovaně. A navíc i v závodě, který mu stoprocentně nesedne, viz položka vleže. Ondřej Moravec byl na trati z českých závodníků nejrychlejší, a to je moment, na kterém může stavět. Michal Šlesingr si v neděli odpočine. Jeho brzy už čtyřiatřicetileté tělo, bude možná pro. A Jaroslav Soukup? Ten může stále věřit, že zlom přijde v jeho oblíbené Anterselvě! Ne, opravdu to dnes od českých biatlonistů nebyl dobrý závod, ale to ještě neznamená ztrácet naději a optimismus ;-).“