Ruhpolding potvrdil, že forma českých reprezentantů má vzestupnou tendenci

14. ledna, 2018

Zdá se, že forma českých biatlonistů má vzestupnou tendenci. A to je s blížícími se olympijskými hrami dobrá zpráva. Čeští reprezentanti, a to mluvíme o mužích i ženách, přidali na trati, zpřesnili a vesměs i zrychlili střelbu. Znamená to, že pokrok udělali ve všech oblastech, které je trápili během prvního trimestru. Výsledek viděný optikou pátého kola SP 2017/18? Dvě pódiová umístění – 2. místa Ondřeje Moravce na 20 km a 3. příčka Veroniky Vítkové na 12,5 km. A dále? Páté místo Michala Krčmáře na 20 km a dvě osmé pozice Michala Šlesingra na 20 i 15 km. K tomu navíc vyrovnaný nejlepší výsledek štafety žen v sezóně (6. místo) a vůbec nejlepší výsledek štafety mužů – 8. příčka. Na to pak navazují i posuny ve Světovém poháru, nebo v Poháru národů.

Taková radost, radost týmová, je radost NEJVĚTŠÍ!

České zajímavosti ve (a po) ruhpoldingských závodech s hromadným startem:
-Veronika Vítková dosáhla dnešním třetím místem na své druhé stupně vítězů v této sezóně. Celkově to bylo její 11 pódium. Její bilance z individuálních závodů je: 1-4-6. V Ruhpoldingu už byla třetí v závodě s hromadným startem v sezóně 2014/2015 a ve vytrvalostním závodě 2013/2014.
-Třetí místo posunulo Veroniku Vítkovou na průběžnou sedmou příčku klasifikace Světového poháru jednotlivců. Po 12 závodech z 22 sezóny 2017/18 má na kontě 332 bodů, což je pouze o 57 méně, než za 26 závodů celé minulé sezóny. A proč je letos závodů méně? Je to jen zdání, ale skutečností je fakt, že olympijská klání se do klasifikace SP nezapočítávají.
-Evě Puskarčíkové se „masák“ jako takový nevydařil, ovšem zaznamenala v něm jeden obdivuhodný výkon. Ve střelbě byla z žen zcela nejrychlejší ve výsledném čase 1:39 minuty. Současně to znamená, že by byla i pátý nejlepší muž 😊. V kategorii mužů nejrychleji střílelo trio Eder, Šipulin, Birkeland ve shodném čase 1:32. Čtvrtý byl Julian Eberhard za 1:35 a pátý čas měl Simon Desthieux z Francie, jenž střílel stejně jako Eva za 1:39. Čeští muži na Evu nestačili. Ondřej Moravec dosáhl střeleckého času 1:46, Michal Krčmář 1:53 a Michal Šlesingr 1:57.
-V individuálních závodech V. kola SP v Ruhpoldingu minul Michal Šlesingr pouze jeden ze 40 terčů, které se mu postavily do cesty. Stalo se tak při druhé položce (stojka) vytrvalostního závodu. V nedělním závodě s hromadným startem pak byl zcela bezchybný!

Fanoušci byli všude, kam oko v Ruhpoldingu dohlédlo. Ti naši mezi nimi nescházeli! Díky za podporu!

RUHPOLDING – závod s hromadným startem mužů na 15 km, české výsledky řečí statistiky
Michal Šlesingr
8. místo, odstup 15,3 s, střelba – 0-0-0-0, 11. běh (+36,5), 27. střelba (+25,0)
„Čtyři nuly se počítají. Střílel jsem pomaleji, ale je stále lepší nechat pár sekund na koberci, než kroužit 20 vteřin na trestném kole. Těší mě, že jsem si střelbu udržel hlídat až do poslední rány. Může mě to psychicky podpořit tak, abych byl příště na střelnici ještě více v klidu. Poslední kolo, to byl mazec. Všichni lítali jak utržený ze řetězu. Když to nakopli, sotva jsem to zvládal, spíše nezvládal, protože jsem je pak musel zase dojíždět. V posledním kopci nasadili Tarjei Boe a Simon Schempp takové tempo, že už jsem to nedal. Tak alespoň toho Dolla jsem ve finiši udělal. Celkově jsem s vystoupením spokojený nad očekávání, protože jsem žádná očekávání po zranění a nemoci neměl. Ale hned vytrvalostní závod mě pozitivně naladil, a to se mě drželo ve štafetách i dnes.“

Michal Krčmář
16. místo, odstup 1:19,8 min., střelba – 1-0-1-1, 14. běh (+42,6), 23. čas střelby (+21,0)
„Těch tří jedniček je škoda. Už proto, že na trati jsem se cítil o poznání lépe než ve štafetě. Mám radost z toho, že jsem ve druhém kolo dokázala umazat ztrátu jednoho trestného kola a vrátit se na špici. Celkově takový dobrý, ale nikoliv špičkový výkon. Tři chyby na této relativně jednoduché střelnici jsou prostě moc.“

Ondřej Moravec
28. místo, odstup 2:36,9 min., střelba – 3-0-0-0, 29. běh (+2:08,9), 14. střelba (+15,0)
„Tři trestná kola hned na úvod, ta mě fest sundala. Nástřele jsem měl bez problémů, ale první položku celou vpravo. Musel jsem tedy udělat chybu v poloze. Pak jsem nebyl schopný dostat se dvě kola do tempa, kroužit poslední je těžké. Jet vpředu, ve vlaku, to je úplně o něčem jiném. Alespoň, že jsem se v dalším průběhu závodu nezlomil střelecky a trefoval se.“

RUHPOLDING – analytické výsledky závodu s hromadným startem mužů na 15 km

Ondřej Moravec aneb sám voják v boji

RUHPOLDING – závod s hromadným startem žen na 12,5 km, české výsledky řečí statistiky
Veronika Vítková
3. místo, odstup 4,6 s , střelba – 1-0-1-0, 6. běh (+51,7), 7. střelba (+8,0)
„Za Rossanu Crafwordovou jsem přijela na poslední položku docela blízko, přitom na začátku toho kola byla hodně, hodně daleko. Proto jsem věřila, že by to snad i mohlo vyjít, že bych ji mohla dojet. Před cílovou rovinkou jsem uviděla, že tam je mezírka, že to musím zkusit. Vyšlo to jsem moc ráda. Každé stupně vítězů se počítají.“

Eva Puskarčíková
30. místo, odstup 3:49,9 min., střelba – 2-1-1-1, 30. běh (+3:39,9), 1. střelby (+1:39,0 )

RUHPOLDING – analytické výsledky závodu s hromadným startem žen na 12,5 km

Eva Puskarčíková, to neměla jednoduché. Ještě ráno byla jen náhradnicí pro závod s hromadným startem... I přesto, že jí to na trati nešlo podle představ, byla radost jí v závodě vidět.

Eva Puskarčíková to neměla jednoduché. Ještě ráno byla jen náhradnicí pro závod s hromadným startem… I přesto, že jí to na trati nešlo podle představ, byla radost jí v závodě vidět.