Se skvostným šampionátem se Gabriela Koukalová rozloučila čtvrtým místem

19. února, 2017

Poslední položka, předposlední rána, poslední kilometr. To byly rozhodující okamžiky závodu s hromadným startem žen na 12,5 km mistrovství světa v rakouském Hochfilzenu pro Gabrielu Koukalovou. Trojnásobná medailistka šampionátu netrefila při závěrečné stojce čtvrtý terč. Necelý kilometr před cílem ji pak předběhla Kaisa Maekaeraeinenová, jež si nakonec doběhla pro bronz. Popáté na šampionátu vyhrála Laura Dahlmeierová. Gabriela Koukalová tak zůstává jedinou ženou, která dokázala německou biatlonistku v Hochfilzenu porazit. Stříbro vybojovala rychle a bezchybně střílející Susan Dunkleeová z USA. Evě Puskarčíkové se nevydařily obě položky vleže a hned v úvodu ztratila kontakt s čelem závodu.

Finále se blíží...

Finále se blíží…

Gabriela Koukalová střílela od první položky bezchybně. Před každou střelbou si doběhla na svůj stav číslo 1. Vybílila jej poprvé, podruhé, potřetí. Pole adeptek na medaile se neustále zužovalo. Na poslední střelbě vedle sebe stály Koukalová, Dahlmeierová, Dunkleeová a Dorinová-Habertová. Česká a francouzská biatlonistka mířily vedle, Němka a Američanka byly přesné. Ovšem útočily další vedle nakonec třetí Finky také Julija Džimová z Ukrajiny a slovinská veteránky Teja Gregorinová. „Čtvrté rány na poslední položce, která skončila těsně dole, je velká škoda, protože Gabče už se únava nastřádala. Přesto je čtvrté místo krásným výsledkem a musím před ni smeknout klobouk,“ řekl k výkonu české hvězdy trenér Zdeněk Vítek.

Finiš o třetí místo vyhrála Kaisa...

Finiš o třetí místo vyhrála Kaisa…

„Dnes chybělo trošičku. Celkově však pro Gabču je letošní šampionát až ´nadúspěšný´,“ dodal Zdeněk Vítek. Stačí si jen připomenout její skvostnou bilanci v individuálních závodech: Sprint = 1. místo, vytrvalostní závod = 2. místo, stíhací závod = 3. místo, závod s hromadným startem = 4. místo!

Závod s hromadným startem žen na 12,5 km

Gabriela Koukalová
4. místo, odstup 24,0 s, střelba – 0-0-0-1, 4. běh (+24,9 s), 22. střelba (+32,0 s)

Občerstvení není dobré zanedbat

Občerstvení není dobré v “masáku” zanedbat

„Teď je to velké zklamání. Věřila jsem si. Věřila jsem, že to dokážu ještě udržet a budu mít dostatečný náskok před holkami, které budou zezadu útočit na medaili, ale prostě to nevyšlo. Když tam přiskákala Kaisa, bylo mi jasné, že s tou finišovat nemohu. V závěru jsem toho měla opravdu dost. Už ani nevím, jak jsem přešla přes poslední horizont. Samozřejmě, vím, že mám tři medaile… Ale dnes byla další hodně, hodně blízko. Proto mě mrzí, že jsem na ni nedosáhla. Možná je to i umocnění tím, že jsem teď opravdu šíleně přetažená. Těším se na nejbližší dva dny a odpočinek. Prozatím zůstanu tady v Rakousku. Jestli pojedu domů, se teprve uvidí.“

Eva Puskarčíková
26. místo, odstup 3:28,5 min., střelba – 2-2-1-0, 27. běh (+2:00,7 min.), 13. střelba (+15 s)