Sezóna letního biatlonu žactva vyvrcholila v Letohradu

17. září, 2017

Letohrad hostil ve dnech 15. – 17. 9. Mistrovství České republiky v letním biatlonu žactva. A přestože počasí – déšť, chlad a vítr – mělo spíše podzimní ráz, nic to neubralo z bojovných výkonů mladých adeptů biatlonu ani příjemné atmosféry v areálu Šedivského lomu. Na východě Čech se závodilo v šesti kategoriích a ve třech disciplínách. Na programu byly postupně sprinty, štafety trojic a závody s hromadným startem, ve kterých startovali žáci a žákyně A, B a C. V sobotních sprintech a nedělních závodech s hromadným startem jsme na startu vždy viděli 291 dětí, ve štafetách se zapojilo do dění 261 startujících.

Cvrkot během nástřelu. celkem 291 startujících na závod, 25 stavů na palebné čáře a 50 minut času, ani o vteřinu více

Cvrkot během nástřelu. Celkem 291 startujících na závod, 25 stavů na palebné čáře a 50 minut času, ani o vteřinu více

Hrdinkou šampionátu se stala Lenka Bártová (žákyně C) ze Starého Města pod Landštejnem, která vyhrála jak sprint, tak závod s hromadným startem a svým výkonem se podepsala „jako host“ i pod štafetový titul SKP Harrachov. Dva mistrovské tituly mají na kontě Nela Lušovská (žákyně A) z Rožnova pod Radhoštěm, Ondřej Poledník (žáci B) ze Starého města pod Landštejnem a Matěj Költö z domácího Letohradu.

Se startovním číslem 7 běží Lenka Bártová ze Starého Města po Landštejnem. V Letohradu vybojovala mistrovský titul v každém ze tří závodů. Na snímku rozbíhá jako host vítěznou štafetu SKP Harrachov

Se startovním číslem 77 běží Lenka Bártová ze Starého Města pod Landštejnem. V Letohradu vybojovala mistrovský titul v každém ze tří závodů. Na snímku rozbíhá “jako host” vítěznou štafetu SKP Harrachov

Další 11 závodníků získalo více než jednu medaili. Mezi nimi vynikli zejména Adéla Štefanová (žákyně A) z Ostravy a Jindřich Poledník (žáci C) ze Starého Města se shodnou medailovou bilancí 1-2-0.

Štafetová předávka. Z zlatem v tuto chvílí míří žákyně A z Rožnova pod Radhoštěm

Štafetová předávka. Za zlatem v tuto chvílí míří žákyně A z Rožnova pod Radhoštěm – Markéta Krupová (žluté číslo) vysílá na trať Nelu Lušovskou

Novinkou šampionátu byly štafety trojic, které nahradily původní závod dvojic. Jejich pojítkem se staly pozitivní emoce. Společné fandění klubů, společně prožívaná radost či sdílený smutek, poukázaly na skutečný týmových duch. Zkráceně řečeno, štafety trojic se staly dobrou volbou a možná skutečným vyvrcholením šampionátu!

Letohradský titul. Ve štafetách trojic kategorie žáků C vyhráli domácí Jakub Hermann, Jan Semirád a Matěj Költö. Stříbrní jsou kluci ze Starého Města p/L a bronz putuje do Břidličné

Letohradský titul. Ve štafetách trojic kategorie žáků C vyhráli domácí Jakub Hermann, Jan Semirád a Matěj Költö (vítěz sprintu). Stříbrní jsou kluci ze Starého Města p/L (uprostřed Jindřich Poledník) a bronz putuje do Břidličné

V kategorii žáků A vyhrála trojice Střelky Brno Lukáš Mach, Šimon Cikánek, Adam Anderle, mezi žákyněmi byly nejlepší dívky z Rožnova pod Radhoštěm Kristýna Hegerová, Markéta Krupová, Nela Lušovská. Staré Město pod Landštejnem v sestavě Ondřej Poledník, Jindřich Koutný, Ondřej Pokorný nedalo šanci soupeřům mezi žáky B. Ve stejné kategorii žákyň se ze zlatých medailí radovala trojice Roveru Praha Adéla Švihálková, Markéta Mihulková a Barbora Šíchová. V kategorii žáků C zůstalo zlato doma v Letohradu zásluhou trojice Jakub Hermann, Jan Semirád, Matěj Költö. Mezi žákyněmi C vyhrály dívky SKP Harrachov Eliška Seidlová, Monika Martinková posílené na prvním úseku o Lenku Bártovou.

Dekorování nejlepších sledoval zaplněný areál v Šedivském lomu. Nejlepším žákům v závodě s hromadný startem kategorie C právě blahopřeje viceprezident ČSB a šéf rozhodcovské jury Vojtěch Zicháček

Mistrovstvím České republiky žactva také vyvrcholila soutěž Českého poháru, která se skládala ze tří kol (Staré Město pod Landštejnem, Bystřice pod Hostýnem, Jáchymov) a právě republikového šampionátu.

Vítězi Českého poháru v letním biatlonu žactva pro rok 2017 jsou:
Žáci A – Jindřich Koutník (Staré Město p/L)
Žákyně A – Adéla Štefanová (Ostrava)
Žáci B – Ondřej Poledník (Staré Město p/L)
Žákyně B – Agáta Tušlová (Sokol Stachy)
Žáci C – Jindřich Poledník (Staré Město p/L)
Žákyně C – Lenka Bártová (Staré Město p/L)
Družstva – 1. Staré Město p/L, 2. KB Trefa, 3. Rover Praha

Nejlepší z nejlepších v Českém poháru. Mladí biatlonisté ze Starého Města pod Landštejnem vyhráli čtyři kategorie jednotlivců i soutěže družstev! Uprostřed se s nimi raduje "guru týmu z České Kanady pan František Schorný

Nejlepší z nejlepších v Českém poháru. Mladí biatlonisté ze Starého Města pod Landštejnem vyhráli čtyři kategorie jednotlivců i soutěž družstev! Uprostřed se s nimi raduje “guru” týmu z České Kanady pan František Schorný

Sezónu letního biatlonu roku 2017 uzavře Mistrovství České republiky dorostu a dospělých, které se uskuteční ve dnech 29. 9. – 1. 10. v Bystřici pod Hostýnem.