Sprint VII. kola SP v Kontiolahti se českým biatlonistů nepovedl. Přesto přinesl pozitiva

08. března, 2018

Sprint na 10 km VII. kola Světového poháru ve finském Kontiolahti nebyl v podání českých reprezentantů podařeným závodem. Ondřej Moravec obsadil po jedné chybě vstoje 20. místo. Adam Václavík minul celkem tři terče a dokončil závod na 44. pozici. Jaroslav Soukup střílel sice obdobně jako Ondřej Moravec, ale na trati nestačil a závod dokončil jako 66. v pořadí. A Michal Krčmář po nejhorší položce sezóny, kterou byly čtyři chyby vstoje, doběhl až na 88. příčce. Nestartoval nachlazený Michal Šlesingr. Vyhrál Anton Šipulin z Ruska před Lotyšem Andrejsem Rastorgujevsem a Quentinem Fillon-Mailletem z Francie.

I přes ne příliš povedené vystoupení, ale nemusí být Češi ještě úplně zklamaní. V Poháru národů totiž navýšili náskok před jedenáctými Ukrajinci o 39 bodů a dokonce o 54 před 10. Švýcary, a to přesto, že dosáhli svého nejnižšího bodového zisku z individuálních závodů během této sezóny. A navíc Ondřej Moravec i Michal Krčmář uhájili své postavení pro nedělní závod s hromadným startem. V průběžné klasifikaci SP je Ondřej Moravec 23. a Michal Krčmář se drží na 25. místě.

Ondřej Moravec byl dnes nejlepším z českého kvarteta ve sprintu SP v Kontiolahti, obsadil 20. místo

„Pozitiva se hledají těžko,“ řekl v rozhovoru pro Českou televizi trenér mužů Michael Málek. “Dobře si na trati vedli Ondra a Adam. Za střelbu mohu pochválit opět Ondru, a taká Jardu, i když od něho to byl na trati hodně špatný výkon. A Michal? Jeho stojka to byla velké zklamání. Terče obstřeloval, ale netrefoval. Vůbec se nedostala do rytmu.“

Pro sobotní štafety. Na programu jsou „mixy“ a „singly“, bude stěžejní zdravotní stav Michala Šlesingra. „Nebylo mu dobře už ve středu, a když se jeho stav nezlepšil ani do dnešního rána, nechali jsme ho raději odpočívat,“ doplnil Michael Málek. „Věřím, že do soboty bude v pořádku, protože jeho zkušenosti budeme potřebovat.“