Supersprintem poděkovali reprezentanti fanouškům za podporu

23. března, 2017

Davy natěšených fanoušků, dychtiví novináři, připravení pořadatelé z SKP Kornspitz a především skvělí čeští biatlonisté. To byla základní kulisa nádherného, dojemného a “děkovacího” mistrovství České republiky v supersprintu. Vše se odehrálo v Jablonci nad Nisou v biatlonovém areálu Mšeno -Břízky.

Centrem zájmu byla samozřejmě mistryně světa ve sprintu a odchovankyně jabloneckého biatlonu Gabriela Koukalová. Už při nástřelu si držitelka malých křišťálových glóbů za sprint a hromadný start plácala s fanoušky a pohladila je svým neodolatelným úsměvem. Po kvalifikaci jí do růžova zářily nejen tváře ale i lesklé tašky plné dárků pro fanoušky. Obdarovaní příznivci dostali podepsanou fotografii, plakátech, skutečné medaili ze Světového poháru, startovní čísla. Zejména dětské oči se smály štěstím.

Na areál v Břízkách z Bouškova dronu

“Moc nejsem na schovávání věcí a jsem ráda, pokud to někomu udělá radost. Vzala jsem všechno, co jsem doma našla,” vykládala, zatímco se neúnavně fotila s fanoušky, rozdávala podpisy nebo rozhovory.
“Pyšníme se úžasným publikem. Pro nás to je veliká pocta. Proudí sem lidé z různých koutů republiky, které nám drží palce a šoupou nás po televizní obrazovce očima k cíli, a za to jim takhle můžeme poděkovat,” říkala do mikrofonu trojnásobná medailistka z MS.

V závodu se čtyřmi zastávkami na střelnici na okruhu dlouhém 800 metrů v areálu v Břízkách předvedla své umění. Z dvaceti terčů jen jednou dobíjela a od půlky závodu jela osamoceně v čele. Při nájezdu do posledního kola už si s fanoušky plácala, před cílem si vzala vlajku a exhibičně projela posledních pár metrů pozadu.

O čtvrt minuty za Koukalovou dojela druhá Jessica Jislová a bronz v dramatickém dojezdu vybojovala Eva Puskarčíková před Leou Johanidesovou.

Ondřej Moravec

Zatímco biatlonistky měly kvalifikaci a hned závod, muži absolvovali po kvalifikaci ještě dvě semifinálové rozjížďky a finále. V boji o triumf v supersprintu vyhrál Michal Šlesingr, který až v posledním kole předjel Ondřeje Moravce.

“Atmosféra je úžasná a jsem rád, že můžu být u toho, protože pamatuji, kdy tady nebyl nikdo. Když si uvědomíte, jak jsme malá země a kolik lidí tady podlehlo biatlonové horečce, tak to je naprosto obdivuhodné,” řekl stříbrný medailista ze světového šampionátu.

Vítězný Michal Šlesingr našel mezi jednotlivými rozjížďkami čas a pořizoval si exkluzivní záběry vlastním dronem. “Dělám to jen jako hobík, ale chtěl jsem si zkusit něco natočit. Když už nemůžu do vzduchu sám, tak jsem poslal techniku,” usmíval se za svým rezatým strniskem.

Michal Šlesingr

Pro biatlonisty skončila jabloneckým závodem sezona. Nyní se mohou těšit na skoro měsíční volno. Koukalová doufala, že zamíří s manželem Petrem na blíže nespecifikovanou dovolenou. “Manžel mi to nechce říct a já mám ráda překvapení. Těším se a je mi jedno kam. Hlavně, abychom měli chvíli klid,” přála si. Ondřej Moravec vyrazí na skialpy i k moři s rodinou, Šlesingr pojede s nejbližšími na Havaj.

Mistrovství ČR v biatlonu – supersprint, ženy: 1. Koukalová 11:34,7, 2. Jislová +14,3, 3. Puskarčíková +20,4, 4. Johanidesová +20,9, 5. Vítková +29,5, 6. Maříková +58,2. Muži: 1. Šlesingr 10:28,8, 2. Moravec +3,3, 3. Krčmář +39,3, 4. Hošek +42,7, 5. M. Krupčík +51,1 (všichni SKP Jablonec), 6. Štulík 56,5 (SG Jablonec).