Také muži už ví, jak chutná elitní desítka. Michal Krčmář 9. a navíc Ondra Moravec 11.!

05. ledna, 2018

To, co načaly ženy během čtvrtečního sprintu, v tom pokračovali v pátek i muži na své desetikilometrové trati. V německém Oberhofu pronikl poprvé v sezóně do elitní desítky devátý Michal Krčmář, Ondřej Moravec obsadil jedenácté místo a 25. pozicí potěšil Jaroslav Soukup. Sobotní stíhací závod navíc poběží i 58. v pořadí Tomáš Krupčík. Sprint se nevydařil pouze Adamu Václavíkovi, jenž po pěti střeleckých chybách skončil na 75. místě. Vyhrál Martin Fourcade a před norským duem Emil Hegle Svendsen, Johannes Thingnes Boe. Francouz si tak upevnil vedení v průběžné klasifikaci Světového poháru.

„Kluci podali parádní výkon. Ovšem elitní desítka by slušela nejen Michalovi, ale i Ondrovi. Jsem na druhou stranu rád, že se k této dvojici přidal též Jarda Soukup, který zaslouží pochvalu. V součtu to jsou velmi cenné body do Poháru národů,“ řekl České televizi šéftrenér reprezentace Ondřej Rybář. Jeho slova podtrhuje pohled na průběžnou klasifikaci Poháru národů. Češi poskočili na desáté místo. Ziskem 378 bodů byli nejen o bod lepší než včera ženy, ale dnes také třetí za Nory a Francouzi!

Forma Ondřeje Moravce roste s každým dalším závodem!

Michal Krčmář sice pomaleji střílel a při výjezdu ze střelnice se málem srazil s litevským biatlonistou, ale se svým výkonem byl jinak samozřejmě spokojený. “Blížíme se pozicím, na kterých se chceme pohybovat. To je myslím, nejlepší zjištění dnešního sprintu.” Český biatlonista byl na trati 13. nejrychlejší.  Ondřeje Moravce mrzela první nepovedená rána. “Byla daleko, vpravo od terče. Prostě zbytečná chyba, navíc celá položka mi trvala dlouho, takže jsem při ní ztratil zbytečné sekundy. Na druhou stranu cítím, že se postupně zlepšuji. A věřím, že v sobotu to bude vidět ještě víc.”