Tkadlecová a Šantora vyhráli druhý závod ČP v Novém Městě

04. ledna, 2015

Ve druhém závodě Českého poháru v biatlonu zvítězila v soutěži žen a juniorek ve sprintu se štafetovou střelbou na 7,5 km Anna Tkadlecová z pořádajícího SK Nové Město. O jejím prvenství rozhodla kromě běžeckého výkonu i bezchybná střelba. Druhá se ztrátou 23,4 sekundy skončila vítězka sobotního závodu Jessica Jislová, která pokazila střelbu.

V závodě mužů a juniorů zopakoval sobotní prvenství Ondřej Šantora z SKP Jablonec. Druhé místo se ztrátou téměř sto sekund obsadil Ondřej Hošek z Letohradu.

Výsledky, Sprint (se štafetovou střelbou)

Muži a junioři (10 km): 1. Šantora (SKP Jablonec) 28:31,5 (0 tr. kol), 2. Hošek (KB Letohrad) –1:38,6 (0), 3. Ševčík (Jilemnice) -2:07,8 (0), 4. Tolar (SKP Jablonec) -2:19,6 (0), 5. Burian (SK Nové Město) -3:09,9 (2), 6. Procházka (KB Lertohrad)  -3:36,3 (2).
Ženy a juniorky (7,5 km): 1. Tkadlecová (SK Nové Město) 24:46,0 (0), 2. Jislová (SKP Jablonec) -23,4 (2), 3. Bitnarová (Jilemnice) -35,7 (0), 4. Pospíšilová (SKP Jablonec) -2:42,0 (0), 5. Benešová -3:52,0 (0), 6. Puskarčíková (obě SG Jablonec) -3:52,6 (3).

Text: Jiří Pošvář