Třetí kolo ČP žactva v Jablonci n/N bylo poslední měřením sil před domácím šampionátem

12. února, 2018

Na 208 dětí se zúčastnilo III. kola Českého poháru žactva, který ve dnech 10. – 11. února hostil areál Mšeno-Břízky v Jablonci nad Nisou. Na programu byly závody volnou technikou. V sobotu se běžely sprinty, nedělní program obstaraly dovednostní závody v biatloncrossu. Jednalo se o poslední měření sil před Mistrovství České republiky této věkové kategorie. Domácí šampionát se uskuteční už za necelé dva týdny ve Vysočina Areně v Novém Městě na Moravě (23. – 25. 2.).

Lukáš Kulhánek (žáci B1) z klubu Krkonoše

Pět z osmi kategorií poznalo v Jablonci stejné vítěze. Dva triumfy si z „Břízek“ odvezli: Lukáš Kulhánek (Krkonoše) v kategorii B1. Jeho oddílový kolega Antonín Hron pak dvakrát uspěl mezi žáky B2. V kategorii žáků C1 byl vždy nejlepší Jakub Milán ze Střelky Brno, stejně jako mezi žáky C2 letohradský Jan Semirád. Jedinou dívkou, která obhájila své vítězství, se stala Svatava Mikysková z Letohradu (žákyně C2).

Svatava Mikysková z Klubu biatlonu v Letohradě

Zcela unikátní sérii pak mají na kontě Lukáš Kulhánek (Krkonoše) a letohradská Svatava Mikysková. Oba v této sezóně ještě nenašli v závodech Českého poháru přemožitele! A to znamená, že zatím vyhráli všech šest závodů.