V Junior IBU Cupu se Jakub Štvrtecký a Mikuláš Karlík prosadili do Top Ten

26. ledna, 2018

Letohradský biatlonista Jakub Štvrtecký dosáhl nejlepšího výsledku z českých juniorů a juniorek v rámci III. kola Junior IBU Cupu v Novém Městě na Moravě, když ve sprintu na 10 km obsadil parádní šesté místo. A to navzdory třem chybám při položce vstoje. Dobře mu navíc sekundoval další z letohradských závodníků Mikuláš Karlík, jenž skončil na 9. pozici. Pro oba to jsou nejen nejlepší výsledky v letošní sezóně, ale i v Junior IBU Cupu jako takovém. Mezi juniorkami byla z českého týmu nejlepší 18. Tereza Vinklárková, jež je také členkou Klubu biatlonu v Letohradě. V obou kategoriích vyhráli francouzští reprezentanti. Mezi juniory dosáhl na prvenství Emilien Claude, v dívkách byla nejlepší Lou Jeanmonnotová Laurentová.

„Bohužel ve stojce se mi vůbec nepodařilo dostat do rytmu a po třech ranách se mi ještě dost rozklepaly nohy… Na druhou stranu ´za tři´ je pro mě stále dobrým střeleckým výsledkem,“ povídal po závodě Jakub Štvrtecký, rodák z Velkých Karlovic v Beskydech. „Věděl jsem ale, že se svým během na tom stále budu docela obstojně, tak jsem do toho v posledním kole pořádně šlapal.“ Po druhé střelbě figuroval Jakub Štvrtecký na 14. místě. Ve finiši tak před běhl osm (!) soupeřů. Na celé trati i v závěrečném kole byl třetí nejrychlejší. „Jsem moc, rád, kam až se mi podařilo dostat, a věřím, že jednou z toho třeba budou i stupně vítězů,“ přál si letohradský junior, jehož snem je jednou nahlédnout do velkého biatlonu.

Jakub Štvrtecký po vyhlášení se svými blízkými (zleva) - tetou, maminkou, bratrem a sestřenicí :-)

Jakub Štvrtecký po vyhlášení se svými blízkými (zleva) – tetou, maminkou, bratrem a sestřenicí 🙂

Příjemně překvapil Jonáš Mareček (ročník 2001) z domácího SK NMNM. Talentovaný závodník se nezalekl premiéry v IBU Cupu, ani soupeřů až o čtyři roky starších a po bezchybné střelbě vybojoval krásné 25. místo!

Junior IBU CUP, III. kolo, Vysočina Arena v NMNM, umístění českých reprezentantů