Zlato, STŘÍBRO, bronz! Gabriela Koukalová zkompletovala sbírku medailí!

15. února, 2017

Po zlatu ze sprintu a bronzu ze stíhačky zkompletovala Gabriela Koukalová svoji medailovou sbírku o stříbro z vytrvalostního závodu! Dnes na patnáctikilometrové trati v rakouském Hochfilzenu našla jedinou přemožitelku, a to Lauru Dahlemeierovou, vedoucí ženu průběžné klasifikace Světového poháru. Bronz brala překvapivě bezchybně střílející Italka Alexia Runggaldierová. Jak si vedly další české biatlonistky? Eva Puskarčíková obsadila 23. místo, Veronika Vítková skončila 50. a Lucie Charvátová byla klasifikována na 82. pozici z 99 startujících.

„Gábina má nyní medaile všech barev, a to je na tom všem nejcennější,“ smál se ještě před vyhlášením výsledků šéftrenére reprezentace Ondřej Rybář. „Ukázalo se, že trať je tady náročná. A to i před střelnicí. Vždyť Gabča i Laura chybovaly hned na první položce. Ovšem další část závodu zvládly výborně v hlavě. Ze stříbra se radujeme, jako by to bylo zlato. Od Gabči a Laury to byl opravdu nádherný závod, nádherný souboj.“

Stojka vyšla Gabriele Koukalové na 100 procent!

Ženy – vytrvalostní závod 15 km

Gabriela Koukalová
2. místo, odstup 24,0 s, střelba – 1-0-0-0, 3. běh (+15,4 s), 71. střelba (+41,0 s)

Na trati byla pozdější stříbrná medailistka třetí nejrychlejší!

„Mám radost, ale jsem opravdu moc vyčerpaná a do nohou mě berou křeče. Závod byl hodně náročný a ta vysoká teplota ho ještě ztížila. Jsem ráda, že až dosud nebyly závody v této sezoně tak náročné jako dnes… Vytrvalostní závod by byl tím posledním, na který bych si vsadila, že by se mi mohl povést. Je to neuvěřitelné. Obrovská spokojenost.
Vůbec nedokáži odhadnout, kolik sil mi zůstalo do dalších závodů. Tady se člověk nešetří, každý závod je nová šance, a proto musíme jet neustále do plných a v každém závodě nechat veškeré síly. Jsem ráda, za těch pár dnů odpočinku. Neumím si představit závodit tady tři dny po sobě jako jinde.
Řekla bych, že pro mě má větší cenu než kompletní sbírka medailí, vědomí, že jsem tam nemohla nechat ani o setinu vteřiny navíc. Takže jela jsem co nejlíp to šlo… A ať vyhraje ten nejlepší! Ale ano, za kompletní sbírku jsem ráda. Dnešní stříbro je úžasné!“

Eva Puskarčíková
23. místo, odstup 3:59,4 min., střelba – 0-1-0-1, 42. běh (+3:08,8 min.), 13. střelba (+15 s)
„Obyčejně v první kole naberu trochu ztrátu. Trvá mi, než se rozjedu. Ale dnes to bylo špatné po celý průběh závodu. Už v úterý na tréninku jsem se necítila dobře a ta patnáctka změnu k lepšímu nepřinesla. Běžecky to bylo jednoduše o ničem. Hodně mě mrzí poslední rána. Ten terč měl spadnout a výsledek mohl být o poznání veselejší. Dvě minuty navíc byly při mém běhu prostě moc velké závaží.“

Veronika Vítková
50. místo, odstup 6:01,7 min., střelba – 2-0-1-2, 17. běh (+2:00,4 min.), 35. střelba (+26,0 s)