Druhé kolo Českého poháru dorostu a juniorů se i přes nepřízeň počasí vydařilo

15. ledna, 2018

S velkou nepřízní počasí se museli vypořádat organizátoři II. kola Českého poháru v Jablonci nad Nisou. Mizerné sněhové podmínky, které bohužel charakterizují dosavadní průběh zimy na celém území České republiky, dokonce přinutily ředitele závodu a technického delegáta předčasně zrušit závody dospělých a veteránů. Na start se tak postavili pouze zástupci dorosteneckých a juniorských kategorií, pro které se II. kolo ČP současně stalo nominačním bojem o mezinárodní závody – Junior IBU Cup v NMNM, OMEJ v Pokljuce, závody Olympijských nadějí v Letohradu nebo MSJ a D v Estonsku. Tým kolem Jana Matouše dokázal nakonec z minima vytěžit maximum, když uspořádal dva kvalitní závody ve sprintu.

Některá místa trati byla skutečně kritická, přesto mohlo díky úsilí pořadatelů II. kolo ČP proběhnout

Některá místa trati byla skutečně kritická, přesto mohlo díky úsilí pořadatelů II. kolo ČP proběhnout dle regulí

„Minimální sněhová pokrývka nás hodně limitovala, s tratěmi jsme museli hodně improvizovat, ale i podle reakcí trenérů cítím, že jsme to zvládli. Závody proběhly kvalitně a objektivně,“ ulevilo se řediteli závodu Janu Matoušovi z pořádajícího SKP Kornspitz. „Na přípravě jsme si docela mákli, celý čtvrtek navážely čtyři skútry sníh na horní část tratě až do okamžiku, než nám zásoba sněhu prostě došla.“ Skutečnosti, že závod byl ´očesán´ o kategorie dospělých a veteránů, neměl původně plánovaný punc Mistrovství ČR a přesto proběhl, pomohla předpověď počasí. „Věděli jsme, že se v noci na sobotu ochladí a slabá vrstvička sněhu na části tratě zmrzne. K tomu nakonec nad ránem ve 3:30 hodin došlo a závody tak proběhly. Docela jsem si oddechl a se mnou i kolegové z týmu. Moc jim a všem brigádníkům děkuji za pomoc.“

Střelnice v areálu SKP Kornspitz Mšeno - Břízky

Střelnice v areálu SKP Kornspitz Mšeno – Břízky

Jediným závodníkem, který dokázal vyhrát oba sprinty, byl letohradský junior Jakub Štvrtecký. Jedno vítězství a alespoň jednu další medaili získal dorostenec A Luděk Abrahám z Letohradu (3. a 1.), dorostenka A Agáta Svobodová z SKP Kornspitz (1. a 2.), dorostenec B Jonáš Mareček z SK NMNM (1. a 3.), dorostenky B Tereza Voborníková z Jilemnice (1. a 3.) a Karolína Dusilová z SKP Kornspitz. Jedno prvenství pak mají na kontě dorostenc A Miloš Pokorný z Jilemnice, dorostenka A Tereza Grossmannová z Letohradu, dorostenec B Ondřej Mánek z SKS Vimperk, juniorky Iva Křižovičová z SK NMNM a Petra Suchá z SKP Kornspitz.

Výsledky II. kola ČP v kategoriích dorostu a juniorů

 

Se žlutým startovním číslem vyběhna za okamžik na trať Miloš Pokorný z Jilemnice...

Se žlutým startovním číslem vyběhna za okamžik na trať Miloš Pokorný z Jilemnice…

Pokračovaly také dorostenecké soutěže našich partnerů. V boji o žluté startovní číslo Viessmann jsou na tom dle žebříčku Českého poháru nyní nejlépe: Agáta Svobodová (dorostenky A), Tereza Voborníková (dorostenky B), Miloš Pokorný (dorostenci A) a Jakub Kocian (dorostenci B). Kromě Agáty Svobodová (SKP Kornspitz) jsou ostatní vedoucí závodníci z Jilemnice!

Průběžné pořadí Českého poháru v kategoriích dorostu, juniorů a dospělých

 

Červené startovní číslo nejlepší střelkyně mezi dorostenkami patří Magdaleně Bergerové z Jilemnice

Červené startovní číslo nejlepší střelkyně mezi dorostenkami patří Magdaleně Bergerové z Jilemnice

 

Ve střelecké soutěži Hamé o červený trikot, kde se společně započítávají výsledky dorostenek A i B a dorostenců A i B si zatím nejlépe vedou Magdelana Bergerová a Marek Grusz. Oba jsou… z Jilemnice!

Střelecká soutěž HAMÉ 2017-18 (2)

 

Držitelé všech "barevných" startovních čísel pohromadě. Zleva: Magdalena Bergerová, Marek Grusz (oba červené Hamé), Agáta Svobodová, Tereza Voborníková, Miloš Pokorný a Jakub Kocian (všichni žluté Viessmann)  Svobodvá

Držitelé všech “barevných” startovních čísel pohromadě. Zleva: Magdalena Bergerová, Marek Grusz (oba červené Hamé), Agáta Svobodová, Tereza Voborníková, Miloš Pokorný a Jakub Kocian (všichni žluté Viessmann) 

 

Tomáš Hermann
Foto: Iveta Roubíčková a Jan Matouš