Moravec opět mezi elitou. Ve sprintu v Kontiolahti dojel 10.

29. listopadu, 2020

Ondřej Moravec zažívá skvělý vstup do sezóny. Ani ve druhém závodě Světového poháru ve finském Kontiolahti neminul terč a skončil desátý.

Byl z českých reprezentantů nejrychlejší na trati (31.) i na střelnici (9.), navíc opět neminul ani jeden terč. Ondřej Moravec přidal k páté příčce z vytrvalostního závodu desátou příčku ve sprintu.

Ondra střílí v Kontiolahti famózně

Další dobrý závod má za sebou i Michal Krčmář, který tentokrát střílel čistě a obsadil 16. příčku.

Další dobrý závod pro Bimba

Třetím nejlepším Čechem byl při svém debutu junior Tomáš Mikyska. Minul jen jeden terč vestoje a skončil 60. Těsně porážel třikrát nepřesného Jakuba Štvrteckého. Adam Václavík byl s pěti chybami 82.

Debutant Tomba

Sólo závod si dnes jel Johannes Thingnes Bø, který se dvěma nulami vyhrál tři čtvrtě minuty před švédským duem Samuelsson a Ponsiluoma.

Ohlasy českých reprezentantů pro ČT

Ondřej Moravec drží v celkovém hodnocení sedmou příčku, Michal Krčmář je jedenáctý. V Poháru národů jsou Češi na šestém místě, stejná pozice jim v týmovém pořadí patřila i dnes.

Čeští biatlonisté v dnešním závodě trefili 41 terčů. Generální partner Českého biatlonu Generali Česká pojišťovna tak přispěje Nadaci Leontinka 20 500 Kč!

Ženy dnes pokračují sprintem od 13:40. Následovat budou tři dny volna a ve čtvrtek další sprinty.