Češi v akci, 24. 1. – Štafeta žen bude chtít v Anterselvě navázat na 6. místo z Oberhofu

24. ledna, 2021

V závěrečný den Světového poháru v italské Anterselvě se jede štafeta žen a hromadný start mužů. České biatlonistky se představí ve stejném složení jako před týdnem v Oberhofu, čeští biatlonisté dnes v akci nebudou.

Čeští trenéři zvolili před týdnem pro štafetu v Oberhofu pořadí úseků Eva Puskarčíková, Jessica Jislová, Markéta Davidová a Lucie Charvátová. Tohle rozložení se osvědčilo, Češky si i přes jedno trestné kolo Charvátové dojely pro sezónní maximum – 6. místo.

Na štafety v Anterselvě mají české biatlonistky dobré vzpomínky. Loni tu skončily na mistrovství světa čtvrté, na Světových pohárech v letech 2015 a 2016 shodně druhé. Pokaždé u toho byla Puskarčíková, dvakrát Charvátová.

Po dvou dnech mlhy a sněžení to vypadá, že by dnes na závody mohlo vysvitnout slunce. To si bohužel neužije žádný z českých mužů. Do hromadného startu by se sice jako 25. muž celkového pořadí kvalifikoval Michal Krčmář, ten se ale po prodělaném covidu-19 doma připravuje na mistrovství světa.

12:45 – Světový pohár – štafeta žen

• Česká čísla: 10. Eva Puskarčíková, Jessica Jislová, Markéta Davidová, Lucie Charvátová