Krčmář otevřel sezónu 21. místem. Nevyšla mu závěrečná stojka

27. listopadu, 2021

Mohl by to být podobně jako v případě Markéty Davidové snový vstup do nové sezóny. Michal Krčmář ale udělal na závěrečné stojce vytrvalostního závodu v Östersundu dvě chyby a propadl se z elitní desítky na 21. příčku.

Report

Muži se museli po západu slunce vyrovnávat s ještě větším mrazem. Michal Krčmář to zvládal velmi dobře. S bilancí 0+1+0 mu patřila před poslední střelbou provizorní šestá příčka.

Bimbo si chválil i lyže

Na stojce ale zamířil český reprezentant dvakrát těsně mimo a propadl se na 21. příčku. Těšit ho mohl 17., běžecký čas byl dokonce rychlejší než vítěz závodu. Jenže Nor Lægreid dal čtyři nuly.

Poměrně dobře si vedli na trati i Mikuláš Karlík (24. čas) a Jakub Štvrtecký (30. čas), ani těm ale nevyšla střelba podle představ. Štvrtecký byl se čtyřmi chybami 50., Karlík s devíti chybami až 100.

Kuba byl s číslem 3 prvním Čechem na startu

To Vítězslav Hornig minul jen dva terče, ale zase se trápil na trati a skončil 78. Nedařilo se ani 97. Adamu Václavíkovi (7 chyb).

Fotka pěkná, výsledek horší

Co to znamená?

Ostatní dnes Michala Krčmáře nepodpořili, z čehož vychází až 13. nejlepší bodový součet (274) do Poháru národů.

Čeští biatlonisté v dnešním závodě trefili 75 terčů. Generální partner Českého biatlonu Generali Česká pojišťovna tak přispěje Nadaci Leontinka 37 500 Kč.

Výsledkový servis

Příští závod

V neděli pokračuje Světový pohár v Östersundu sprinty. Ženy jedou v 11:00, muži ve 13:45.

Karel Halberštádt
Foto: Igor Stančík