Dvojice Jislová/Mareček dvanáctá na závěr NMNM

05. března, 2023

Solidní střelba, ale horší běh. Tak by šlo zhodnotit výkon 12. nejlepší dvojice Jessica Jislová a Jonáš Mareček na závěr Světového poháru v Novém Městě na Moravě.

Report

I s dnešním závodem odstřílela Jessica Jislová v NMNM 8 čistých položek z 10. „Šlo to tady docela samo,“ říkala po závodě, ve kterém skončila česká dvojice 12.

Po dvou nulách Jislové přitom patřilo českému týmu páté místo.

Krátce po startu

Jonáš Mareček na druhém úseku čtyřikrát dobíjel a propadl se na 13. místo. Jess vypotřebovala na třetím úseku tři náhradní náboje, Jony na čtvrtém dva. Posunout se však dokázali jen na 12. příčku.

Na střelnici patřila česká dvojice k těm lepším, měla dokonce 5. nejrychlejší čas. Na trati to ale byl až 17. čas.

Jony na ležce

„Oba jsme se tady bohužel nepotkali až s takovou běžeckou formou, takže jsme se už před závodem bavili o tom, že se oba pokusíme o pěkné představení na střelnici, a to se, myslím, docela povedlo,“ bilancovala v cíli Jess.

Po dlouhé přestávce to nebylo na trati ono

Jony souhlasil. „Myslím si, že do budoucna, když na sobě budeme pracovat, se můžeme v této disciplíně prosadit.“

Oba si chválili fanoušky, kteří viděli norské vítězství a překvapivá pódiová umístění Švýcarska a Lotyšska.

„Hrozně mě to baví. Lidé fandí, i když se nedaří. A fandí všem, což je základ biatlonu,“ zdůraznila Jess. „Byla to zábava tady závodit,“ dodal Jony.

Co to znamená?

Hodnocení smíšených štafet ovládla Francie, český tým obsadil 10. příčku. V Poháru národů připravili švýcarští muži ty české o 5. pozici. Rozdíl mezi oběma týmy je 56 bodů a body do Poháru národů se budou udělovat ještě za tři závody.

Příští závod

Světový pohár pokračuje ve čtvrtek vytrvalostními závody ve švédském Östersundu. Ženy startují ve 13:15, muži v 16:20.