Letní MS: V juniorských sprintech uspěli 6. Abrahám, 7. Eliáš a 10. Pavlů

26. srpna, 2023

Sobotní program letního MS v Osrblí otevřely juniorské sprinty. Kateřina Pavlů dojela mezi juniorkami desátá, Luděk Abrahám pak mezi juniory šestý.

Sprint juniorek

Sprint juniorek se povedl nejlépe těm nejzkušenějším z českého týmu. Kateřina Pavlů zastřílela za 1+0 a obsadila 10. příčku, kterou si vylepšila své maximum z letních šampionátů. To stejné se povedlo i 12. Lence Bártové (0+1). Oběma je 20 let a mezi juniorkami budou závodit i příští rok.

Nejlepší z českých juniorek Kateřina Pavlů

Na vítězkou Bulharku Loru Hristovou, která už závodí ve Světovém poháru, ztratily české juniorky přes minutu a půl. Rozdíly do stíhačky se ale budou půlit. Domácí fanoušky potěšila druhá Ema Kapustová a bronz zamířil opět do Bulharska díky Valentině Dimitrovové.

Nejlepšího (devátého) běžeckého času dosáhla z české šestice Ilona Plecháčová, ale se střelbou 3+3 skončila až 21. Před ní byla ještě 16. Aneta Novotná (1+2), za ní 23. Valerie Křížová (1+2) a 31. Svatava Mikysková (1+3).

Výsledky | Analýza

Sprint juniorů

Pro sprint juniorů byl největší českou nadějí Luděk Abrahám, který potvrdil svou běžeckou formu. S druhým běžeckým časem mohl myslet na nejvyšší příčky, ale minul dva terče vleže a pak ten poslední vestoje. V souboji o šesté místo porazil svého parťáka Davida Eliáše (0+2).

David Eliáš v kulisách Horehroní

Eliášovi patřila po ležce druhá příčka a Daniel Malušek dokonce vedl. I on ale musel na dvě trestná kola a propadl se na 11. místo. Ferdinand Jansa půjde do zítřejší stíhačky z 18. místa, Matyáš Martan (oba 2+1) z 21. a Jiří Blaha (1+4) z 31.

První tři pozice dnes zabrali ukrajinští reprezentanti v čele s Bohdanem Borkovským. Po rozpůlení časového odstupu ze sprintu na něj bude Luděk Abrahám zítra ztrácet 22 sekund.

Ukrajinské pódium, úplně vpravo šestý Luděk Abrahám

Výsledky | Analýza

Luděk Abrahám: „S běžeckou formou jsem spokojený, o to větší škoda je té střelby. Poslední rána vestoje byla těsná. Ležku si ještě vyhodnotím s trenéry a snad to udělám zítra líp. Na stíhačku se už teď těším. Výkony v létě můžou být trošku zkreslené, až v zimě se uvidí, jak na tom opravdu jsem.“

Karel Halberštádt
Foto: Petr Slavík