Adam Václavík devátý ve stíhačce IBU Cupu, Michal Šlesingr na 24. místě

20. ledna, 2019

Povzbudivé deváté místo vybojoval dnes Adam Václavík (na úvodním snímku) ve stíhacím závodě V. kola IBU Cupu v německém Arberu. Na 12,5 km dlouhé trati minul český reprezentant jen dva z dvaceti terčů, a to po jednom na každé stojce. Po nepovedeném sobotním sprintu si tak polepšil o 23. míst. Druhý z českých biatlonistů na startu Michal Šlesingr obsadil 24. pozici, když netrefil hned dva terče hned na úvodní položce. Pak už se ani jednou nemýlil. Milan Žemlička po dohodě s trenéry k závodu nenastoupil. Ženám se nedařilo. Anna Tkadlecová byla dostižena, Lída Horká musela absolvovat 12 (!) trestných kol a klesla ze 34. místa na startu na konečnou 48. příčku. A tak obstála pouze juniorka Eliška Svobodová, která po třech trestných kolech dokončila závod na 44. místě, když startovala ze 42. pozice.

Michal Šlesingr na trati “svého tréninkového” stíhacího závodu

Aleš Ligaun, trenér mužů v IBU Cupu
„Adam vstoupil do závodu parádně, hned po úvodní nule si polepšil snad o patnáct míst. A celkové deváté pořadí je výborným výsledkem. Samozřejmě Adam doplatil na špatnou výchozí pozici po sprintu. Vždyť na trať vyrážel se ztrátou jedné minuty a čtyřiceti sekund… Samotné čelo tak bylo hodně, hodně vpředu. Ale jsem moc rád, že má za sebou další závod, který mu sedl. Věřím, že na Světový pohár do Anterselvy odjede v dobré pohodě. Boušek nejprve dvě rány strhl, ale pak už si na střelnici počínal výborně. Ve finále bojoval ve skupině o 18. místo… Možná mohl skončit o pár příček výše, ale pro něho to byl především tréninkový závod a závod nadplán, protože původně měl běžet jen sprint.“

Juniorka Eliška Svobodová si zatím v IBU Cupu počíná statečně

Tomáš Kašpar, trenér žen v IBU Cupu
„Provází nás zklamání z nepovedeného závodu. Pochvalu zaslouží jedině juniorka Eliška Svobodová, kterou o body připravila až poslední položka. Jinak se ale po celý závod prala se staršími a zkušenějšími biatlonistkami statečně. Lída, bohužel, opět nezvládla střelbu. V jejím podání to bylo ještě horší než obvykle. Dvanáct chyb při bezvětří… to je prostě špatně. Přitom nástřely má skvělé. Anna prožila svůj černý den a věřím, že to byl její první a poslední. Vleže celkem šestkrát chybovala a do další fáze závodu už ji rozhodčí ani nepustili.“