Český Biatlon Český biatlon | CZECH BIATHLON UNION

Česká pojišťovna
Hamé
PSG
BMW CarTec Group
Meopta
Zdravotní pojišťovna MV ČR
DB Schenker
Alpine PRO
ATEX

BiatIonisté ze Starého Města pod Landštejnem se úspěšně „zabydlují“ v Německu

Skvělým způsobem využili mladí biatlonisté ze Starého Města pod Landštejnem pozvání
na Mistrovství Německa v letním biatlonu v kategoriích žactva, dorostu a juniorů. Z areálu v Arber – Hohenzollernu v Bavorském lese si přivezli 13 medailí, a to čtyři zlaté, šest stříbrných a tři bronzové. Na vázali tak  na nedávné úspěchy z bavorského šampionátu. „Dostalo se nám vřelého přijetí, a také uznání za naše výsledky i vystupování našich sportovců,“ potěšilo Františka Schorného trenéra a šéfa klubu ze srdce České Kanady. „Naším cílem bylo dobře reprezentovat Český biatlon i náš klub. A mám radost, že se to povedlo.“

Dorostenka Lenka Bártová (druhá zprava) má z Mistrovství Německa v letním biatlonu dvě zlaté, Veronika Novotná (vlevo) pak dvě stříbra

Třídenní závody se konali za velmi horkého počasí. Nejúspěšnější byla Lenka Bártová, která
se stala ve sprintu a v závodě s hromadným startem dvojnásobnou mistryní Německa v kategorii dorostenek. Německý šampiónem je také Ondřej Poledník v kategorii žáků, jenž byl nejlepší v závodě s hromadným startem. O čtvrté zlato se zasloužila žákovská štafeta ve složení Ondřej Poledník, Jindřich Koutný a Ondřej Pokorný.

Předávka bronzové štafety dorostenců mezi Vítkem a Adamem Mikuláškovými

A kdo vybojoval další cenné kovy? Třemi stříbrnými medailemi se může pochlubit Jáchym Kaplan, který vedle individuálních úspěchů mezi dorostenci pomohl ke stříbru u juniorské štafetě společně s Štěpánem Pokorným a Markem Liščákem. Dvě stříbra získala v kategorii dorostenek Veronika Novotná (sprint a stíhací závod). Aneta Novotná pak v kategorii žákyň dosáhla na stříbrný kov v závodě s hromadným startem a třetí skončila ve sprintu. Třetí příčku ve sprintu vybojoval také Ondřej Poledník mezi žáky. Poslední bronzovou medaili získala štafeta dorostenců ve složení Vítek Mikulášek, Adam Mikulášek a Jindřich Poledník.

Aneta Novotná vybojovala v kategorii žákyň stříbro a bronz

Úspěch biatlonistů ze Starého Města pod Landštejnem přinesl klubu další zajímavé nabídky. „Jsme pozvání na zimní soustředění přímo do Arberu a za rok s námi počítají na Mistrovství Bavorska v letním biatlonu v Ruhpoldingu,“ upřesňuje František Schorný. Ještě předtím, ale budou v České Kanadě hosti Mistrovství České republiky v letním biatlonu žactva pro rok 2018, a to v termínu 22. – 23. září.  

 

Tomáš Hermann

Foto: Biatlon Staré Město p/L

Hry IX. letní ODM 2019

Předprodej na SP NMNM 2020

Fanshop Biatlon

Facebook