Český Biatlon Český biatlon | CZECH BIATHLON UNION

Česká pojišťovna
Hamé
PSG
BMW CarTec Group
Meopta
Zdravotní pojišťovna MV ČR
DB Schenker
Alpine PRO
ATEX

Češi v akci, 10. 1. – Vítková obhajuje ve sprintu v Oberhofu třetí místo

Prvním závodem Světového poháru v roce 2019 bude sprint žen. Dnes ve 14:30 se do něj v Oberhofu pustí 101 biatlonistek včetně 4 českých. Ty mají na co navazovat, vždyť před rokem skončila Veronika Vítková třetí a Eva Puskarčíková desátá. Jak tomu bude nyní?

V minulých letech Oberhof trápil nedostatek sněhu, teď ho je zase moc. O sněhové kalamitě ve svém článku referoval reportér Českého rozhlasu Jan Suchan.

Na dnešní den slibuje předpověď počasí možná vůbec nejlepší podmínky, kterých budeme v Oberhofu svědky. Mělo by být kolem minus 5 stupňů, vítr se zřejmě bude pohybovat kolem 4 metrů za sekundu.

Mohli bychom tak být svědky spravedlivého sprintu, který otevře s číslem 1 Lucie Charvátová. Veronika Vítková bude stejně jako většina favoritek startovat ve druhé skupině, počítač jí určil číslo 18. Markéta Davidová pojede s číslem 57 a Eva Puskarčíková vystartuje až mezi posledními s číslem 99.

O deset minut před Puskarčíkovou vstoupí do startovní brány Kaisa Mäkäräinenová, která loni dojela v oberhofském sprintu druhá. Vítězství obhajuje Anastasia Kuzminová. Připomeňme, že v roce 2015 vyhrála sprint v Oberhofu i Veronika Vítková.

14:30 – Světový pohár – sprint žen

  • Česká čísla: 1. Lucie Charvátová, 18. Veronika Vítková, 57. Markéta Davidová, 99. Eva Puskarčíková
  • Startovní listina
  • TV přenosy: 14:00 ČT sport, 14:20 Eurosport
  • Online výsledky

 

Karel Halberštádt

Foto: Jaroslav Svoboda

Hry IX. letní ODM 2019

Předprodej na SP NMNM 2020

Fanshop Biatlon

Facebook