Chybující Krčmář se ve stíhačce v Soldier Hollow propadl na 35. místo

16. února, 2019

Zatímco české biatlonistky se ve stíhacím závodě v americkém Soldier Hollow pyšnily parádní střelbou, tak Michal Krčmář se na střelnici trápil. Jediný český zástupce ve stíhacím závodě mužů udělal celkem šest chyb na střelnici a propadl se z 26. místa na 35. Michal Šlesingr po dohodě s trenéry dnešní závod vynechal a soustředí se na nedělní štafetové finále osmého dílu Světového poháru.

Závod ve zkratce

Páteční sprint mužů se proměnil ve větrnou loterii a podmínky na střelnici měly k ideálu daleko i dnes. Michal Krčmář si s nimi bohužel nedokázal poradit a ani jednu ze střeleckých položek nezvládl bez zaváhání.

Už na úvodní ležce udělal Krčmář dvě chyby a klesl na 34. příčku. Jedno trestné kolo na druhé ležce patřilo k těm lepším výkonům, proto se český reprezentant posunul na 30. pozici. Třetí střelba mu ovšem vůbec nevyšla, musel na tři trestné okruhy a vrátil se na 34. místo. To Krčmářovi patřilo i po závěrečné stojce, na které přidal další dvě minely. Do cíle nakonec český reprezentant dorazil jako 35. se ztrátou 4:47,2 na vítěze.

Bimbo nemohl být v cíli ani trošku spokojený

Tím byl podruhé v sezóně a v kariéře Quentin Fillon Maillet. Francouz byl jedním ze dvou bezchybných biatlonistů a navíc výborně běžel. Druhého Nora Vetleho Christiansena porazil o 26 sekund. Třetí místo obsadil další z Francouzů Simon Desthieux.

Dnešní medailisté zleva: Vetle Christiansen, Quentin Fillon Maillet a Simon Desthieux

Čtvrtý Johannes Thingnes Bø ještě zvýraznil svůj náskok v čele Světového poháru, na dnes sedmého Alexandra Loginova má k dobru 334 bodů. Michal Krčmář zůstává 17.

Zajímavá čísla

• Jen čtyři biatlonisté dnes nasbírali více chyb než osmkrát nepřesný Michal Krčmář.
  • Naopak Francouz Quentin Fillon Maillet a Kanaďan Christian Gow byli dvěma stoprocentními střelci dnešního závodu.
  • Oběma také patřily první dvě příčky v pořadí bez ztrát ze sprintu, přičemž Fillon Maillet měl více než minutový náskok. Michalu Krčmářovi v tomto ohledu náleželo až 37. místo se ztrátou čtyř minut.

Tenhle muž byl dnes k neporažení

• Gow byl skokanem závodu, když si dokázal polepšit z 34. příčky až na 8. Tím si vylepšil maximum ve Světovém poháru, stejně jako 10. Američan Sean Doherty.

Životní výsledek Dohertyho bolel

• Michalu Krčmářovi dnes střelba zabrala přesně dvě minuty, což stačilo 22. místo.
  • V běžeckém pořadí byl Krčmář 25. se ztrátou zhruba minuty na nejrychlejšího Johannese Thingnese Bøho.

Dneska si to Bimbo vypil až do dna

V Soldier Hollow zbývá odjet ještě dva závody. V neděli v 18:10 přijde na řadu závod smíšených dvojic, od 22:05 se pojede smíšená štafeta.