Dva junioři a dvě juniory se vešli v závěrečných stíhačkách v Raubiči na malé pódium

25. srpna, 2019

V závěrečný den Mistrovství světa v letním biatlonu v Raubiči už se čeští junioři medaile nedočkali, ale na slavnostních ceremoniálech znovu nechyběli. Vítězslav Hornig obsadil obsadil ve stíhacím závodě páté místo, Mikuláš Karlík dojel hned za ním. A juniorky jejich výsledky okopírovaly. Natálie Jurčová si vyjela páté místo a Tereza Voborníková šesté.

Junioři

I do třetice se Vítězslav Hornig a Mikuláš Karlík zapojili do boje o medaile, byť tentokrát zůstali těsně pod stupni vítězů. Mohly za to především chyby na střelnici. Hornig udělal dvě chyby už na první položce, pak přidal ještě jedno pro dnešní stíhačky poloviční trestné kolo. Skončil čtvrtý, k medaili mu scházely čtyři sekundy. To Karlík musel dokonce na pět trestných kol, ale díky čtvrtému běžeckému času dojel hned za Hornigem.

Další češti junioři si oproti sprintu pohoršili s výjimkou Jonáše Marečka, který poskočil z 36. příčky na 23. Tomáš Mikyska dojel 17., Petr Kánský 26. a Josef Kabrda 34. Na závěr šampionátu potěšili domácí fanoušky Dzmitry Lazuski a Mikita Labastau, kteří zabrali první dvě příčky.

Juniorky

Velmi nadějně začala pro české barvy stíhačka juniorek. Natálie Jurčová po úvodní nule poskočila ze sedmého až na druhé místo. Na dalších třech položkách však udělala po jedné chybě a stupně vítězů neudržela. I tak brala velmi dobrou pátou příčku, což je její nejlepší individuální výsledek na mezinárodní scéně. Posun vpřed zaznamenala i Tereza Voborníková. Jediné trestné kolo absolvovala po závěrečné stojce a s číslem osm finišovala jako šestá. Pro obě to je nejlepší výsledek na šampionátu.

Své maximum v Raubiči zopakovala 13. Petra Suchá. Klára Polednová neudržela umístění v elitní desítce a dojela 17., Elišce Svobodové patřilo 37. místo.

Ohlasy

Vítězslav Hornig: „Se svými výkony na šampionátu jsem určitě spokojený. Medaile dnes nebyla daleko, ale připravil jsem se o ni dvěma chybami na první střelbě. Jelo se zkrácené 75metrové trestné kolo, takže jsem chtěl zkusit střílet rychleji, ale nezadařilo se. Co se týká běhu, to se těžko hodnotí. Na šampionát jsme nijak neladili, naopak jsme před ním měli těžké soustředění. Teď nás čeká Mistrovství ČR v Letohradě, kde následně zůstaneme s juniorským týmem pár dnů. Pak absolvuju další soustředění s muži v Novém Městě na Moravě. Je pro mě velkou motivací, že můžu trénovat s kluky, kteří už něco dokázali. A případně se s nimi porovnávat a dotahovat se k nim.“

Nové video: Aleš Lejsek a Kamila Rajdlová hovoří o přípravě českých juniorek