Český Biatlon Český biatlon | CZECH BIATHLON UNION

Česká pojišťovna
Hamé
PSG
BMW CarTec Group
Meopta
Zdravotní pojišťovna MV ČR
DB Schenker
Alpine PRO
ATEX

Hlasování BIATLONISTA ROKU

Stejně jako v letech minulých i letos vyhlašujeme anketu Biatlonista roku. Vrcholem sezóny 2017/2018 byly olympijské hry v korejském Pchjongčchangu, kde se zaskvěli stříbrný Michal Krčmář a bronzová Veronika Vítková. Oba uspěli ve sprintu. Veronika Vítková pak prokazovala vysokou stabilitu výkonnosti i v průběhu celé sezóny, což jí vyneslo osmé místo v celkové klasifikaci Světového poháru!

Do ankety se mohou zapojit všichni členové Českého svazu biatlonu. Vyhodnocení ankety se uskuteční 21. května 2018 v areálu Forum Karlín v Praze a bude součástí slavnostního večera Českého biatlonu, který přímým přenosem odvysílá Česká televize. V nominaci na Biatlonistu roku je pět sportovců – Markéta Davidová, Michal Krčmář, Tomáš Krupčík, Ondřej Moravec a Veronika Vítková

Informace o formě hlasování naleznete níže.

 

NOMINACE – kategorie Biatlonista roku (dle abecedy)

Markéta Davidová

Kometa uplynulé sezóny. Talentovaná juniorka se prosadila do A týmu žen, na olympijských hrách skončila 15. ve sprintu, 18. v závodě s hromadným startem a podílela se na osmé příčce mixu. Skvěle se rozloučila s juniorskou kategorií. Na MSJ v Estonsku obsadila 2. místo ve sprintu a dosáhla na zlato ve stíhacím závodě!

Michal Krčmář

Možná to nebyla sezóna úplně podle jeho představ, ale formu načasoval na pravý okamžik. V korejském Pchjongčchangu překvapil ziskem stříbrné medaile. K tomu přidal sedmé místo z vytrvalostního závodu a stejnou příčku se štafetou mužů. Ve Světovém poháru skončil čtyřikrát v elitní desítce.

Tomáš Krupčík

Ve Světovém poháru se mu nedařilo, ale formu nalezl během Otevřeného mistrovství Evropy. V italském Ridanně vybojoval stříbro ve vytrvalostním závodě, skončil pátý ve stíhačce a desátý ve sprintu. Podílel se také na páté příčce smíšené štafety.

Ondřej Moravec

Sezonu mu poznamenala infekce jater, která ho pustila k „velkému“ tréninku až v průběhu podzimu. Přesto jako jediný z českých mužů vybojoval medailové umístění ve Světovém poháru, když skončil druhý ve vytrvalostním závodě v Ruhpoldingu. Na olympijských hrách obsadil 11. místo v závodě s hromadným startem a skončil 12. na dvacetikilometrové trati.

Veronika Vítková

Z českého týmu potvrzovala nejstabilnější formu po celou sezónu, kterou navíc ozdobila olympijským bronzem ze sprintu. Jednalo se vůbec o její první velkou individuální medaili. V Pchjongčchangu navíc přidala sedmé místo ve stíhacím závodě, nebo osmou příčku se smíšenou štafetou. Dokázala bodovat ve všech závodech Světového poháru, ke kterým nastoupila. Z toho sedmkrát skončila v elitní desítce a třikrát doběhla třetí! I přes neúčast celého týmu v závěrečném kole SP v Ťumeni obsadila konečné osmé místo.

————————————————————————————————————————————–

Kdo hlasuje? 

Hlasovat mohou všichni členové ČSB, v odpovědi je nutné uvést číslo svazové průkazky. Hlasy jsou jinak neplatné.

 

Postup hlasování

Hlasy se přidělují pouze nominovaným jednotlivcům. Sportovce seřaďte v pořadí 1., 2., 3., 4., 5.

 

Bodové hodnocení:

  1. místo = 6 bodů
  2. místo = 4 body
  3. místo = 3 body
  4. místo = 2 body
  5. místo = 1 bod

 

Svůj hlas zašlete na e-mail: [email protected]

 

Hlasování bude ukončeno ve středu 16.5.2018 ve 24:00 hodin.

 

 

Fanshop

SP Biatlon 2018

Hamé superstřelec

Facebook