Krčmář bere na závěr sezóny v Oslu 22. místo. Johannes Bø posbíral všechny glóby

24. března, 2019

O tečku za Světovým pohárem 2018/19 se dnes v norském Oslu postarali biatlonisté v závodě s hromadným startem. Mezi třicítkou nejlepších nechyběl český reprezentant Michal Krčmář, který obsadil 22. místo. Jde o jeho nejlepší výsledek od Anterselvy. Z šestnáctého vítězství v sezóně se raduje Nor Johannes Thingnes Bø, který tak vybojoval i pátý křišťálový glóbus. V boji o druhé místo v celkovém hodnocení uspěl Rus Alexandr Loginov.

Závod ve zkratce

Michal Krčmář začal poslední závod sezóny jednou chybou. Na druhé střelbě ovšem nezaváhal a posunul se na 15. místo. Následně přišla dvě trestná kola a s nimi propad o 3 pozice. Jednu nepřesnost si Krčmář neodpustil ani na závěrečné stojce, ze střelnice odjížděl jako 23. V posledním kole našel český biatlonista ještě dost sil na to, aby se udržel Francouze Quentina Fillona Mailleta a v závěrečné rovince ho připravil o 22. příčku.

Bimbo si zazávodil až do samotného konce

Zlatým hattrickem zakončil sezónu Johannes Thingnes Bø. Šestnáctá výhra v sezóně navíc Norovi zajistila malý křišťálový glóbus za hromadné starty, z letošní sezóny má tak kompletní sbírku trofejí. Stupně vítězů doplnili Němci Arnd Peiffer a Benedikt Doll.

Bøzkonkurenční viking

Již zmíněný Fillon Maillet prohrál bitvu o malý glóbus i o druhé místo v celkovém hodnocení Světového poháru. To obsadil dnes 18. Alexandr Loginov z Ruska.

Michal Krčmář figuruje v konečném pořadí SP na 21. příčce, což je jeho druhé nejlepší umístění v kariéře. Oproti loňsku si polepšil o 8 míst. Z 27. na 30. pozici klesl Ondřej Moravec, naopak 41. Tomáš Krupčík prožil životní ročník. Michal Šlesingr zakončil sezónu na 71. místě.

Bimbo ve svěťáku vystoupal o osm pozic

Statistické okénko

• Michal Krčmář podal dobrý běžecký výkon, se 17. časem zaostal za nejrychlejším Julianem Eberhardem o 58,4 sekundy.
  • Krčmářovi se povedlo poslední běžecké kolo, ve kterém měl 11. nejlepší čas.
  • Na střelnici byl Michal Krčmář 20. nejrychlejší s časem 1:52, za rychlostřelcem Simonem Ederem zaostal o 21 sekund.
  • Dnešní závod měl tři bezchybné střelce: Johannese Thingnese Bøho, Arnda Peiffera a Lucase Fratzschera. Čtyřiadvacetiletý Němec díky tomu obsadil životní 13. místo.

Glóby rozdány, sezóna končí

Už ve středu se koná tradiční exhibice v Jablonci nad Nisou za účasti kompletní české špičky. A pak přijde 8 měsíců dlouhé čekání na start sezóny 2018/19 ve švédském Östersundu.