Český Biatlon Český biatlon | CZECH BIATHLON UNION

Viessman
Hame
PSG
BMW
Meopt
DB Schenker
Alpine
Atex

Veronika Vítková a Ondřej Moravec vyhráli stíhačku ve Vysočina Areně i dnes v Šedivském lomu!

V dramatických stíhacích závodech Mistrovství České republiky v biatlonu na kolečkových lyžích, které o víkendu hostil letohradský areál Šedivský lom, vybojovali v hlavních kategoriích mistrovské tituly Veronika Vítková a Ondřej Moravec. Veronika Vítková tak potvrdila svůj triumf ze sprintu. Mezi ženami doběhla druhá Eva Puskarčíková a třetí skončila Lucie Charvátová. V kategorii mužů dosáhl na stříbro Michal Krčmář, bronz potěšil rekonvalescenta Michala Šlesingra.

Na desetikilometrové trati juniorek vyhrála Petra Suchá z SKP Kornspitz, před Klárou Polednovou (SK NMNM) a Eliškou Svobodovou (SKP Kornspitz. Ve stejné kategorii chlapců zvítězil stejně jako ve sprintu Tomáš Miskyska z Letohradu, na stříbro dosáhl jilemnický Vítězslav Hornig a třetí skončil domácí Jakub Štvrtecký. Jak dopadli dorostenecké kategorie?  Závod dorostenců A vyhrál Prokop Smetana z Roveru Praha, stejnou věkovou kategorii dívek pak Anežka Hendrychová z SKP Kornspitz. Ve starším dorostu byli nejlepší Jonáš Mareček a Zuzana Doležalová, oba z SK NMNM.

Čeští biatlonisté opět čelili silné zahraniční konkurenci, kterou tvořili reprezentanti Ukrajiny, Japonska, Polska, Slovenska, kategorii žen zpestřila navíc i Lotyška Baiba Bandiková.

Veronika Vítková

Veronika Vítková opouštěla závěrečnou položku se čtvrtou nulou v závodě na svém kontě a úsměvem na rtech. „Přiznám se, ani nevím, jak se mi to povedlo. Myslím, že můj výkon vycházel z pohody, kterou teď cítím. Daří se mi i na tréninku. Světový šampionát v Novém Městě mně navíc ukázal, že zvládám závodit i pod tlakem,“ líčila své dobré rozpoložení a pokračovala: „Z toho pak vychází i stoprocentní koncentrace, která mě dnes během střelby provázela.“ Výsledek? „Terče pak padají relativně snadno,“ smála se bronzová olympijská medailistka ze sprintu v Pchjongčchangu 2018. S týmem nyní odjíždí na dvou týdenní soustředění v rakouském Obertilliachu.

Eva Puskarčíková minula jen poslední dvacátý terč závodu. „To mě trochu mrzí, ale celkově cítím, že na tom nejsem špatně, pokud pominu svoje sjezdařské schopnosti…,“ pokrčila rameny. „Do kopce je vše OK a stejně tak, věřím, že OK bude i celá zima.“ Do dobré pohody se dostává Lucie Charvátová, jež v závěrečném okruhu nedala šanci pomýšlet na stupně vítězů Lotyšce Baibě Bandikové.

Ondřej Moravec

V závodě mužů se až do závěrečné položky odehrával už tak trochu tradiční souboj mezi Ondřejem Moravcem a Michalem Krčmářem. A jestliže mladší z této dvojice vítězí ve sprintech, Ondřej Moravec kraluje ve čtyř položkových stíhacích závodech. „Vnímal jsem, že dnes jsem o něco silnější, i proto jsem zvládl poslední položku a snad si tak o něco více prvenství i zasloužil,“ říkal v cíli letohradský rodák. „Jsem rád, že jsem stejně jako před týdnem ve Vysočina Areně i tady zvládl udržet koncentraci v každé položce. Byl to v neděli velký kontrast oproti sobotním večerním supersprintům, v nichž jsem vůbec poprvé v kariéře nedokončil závod. Na štěstí to na mé psychice nezanechalo žádné šrámy.“
Čerstvý mistr republiky se přiznal, že po šesti závodech během deseti dnů se už těší na volnější režim. „Celý příští týden trénujeme individuálně, a pak nás čekají výkonnostní testy.“

To Michal Krčmář nejvíce litoval chyby při druhé ležce. „Na trati jsem potom musel Ondru dojíždět, dostal jsem se ze své komfortní zóny a výsledkem byla nezvládnutá závěrečná položka. Myslím, že jsem v hlavě své únavě zbytečně podlehl,“ vysvětloval své rozpoložení. „A stejně jako v NMNM jsem měl špatné rány dole. To je poučení a slabé místo, na kterém musím zapracovat.“ Souboje s Ondřejem Moravcem vnímám hodně pozitivně. „To je způsob závodění, který nás posouvá dále.“

Radostný byl pohled na nejzkušenějšího člena českého výběru Michala Šlesingra, který se k „tvrdé“ přípravě vrací po onemocnění mononuklózou. Pětatřicetiletý biatlonista dnes minul pouze jeden z dvaceti terčů a z pátého místa na startu se posunul na třetí v cíli!

 

Výsledky stíhacích závodů Mistrovství České republiky v  biatlonu na kolečkových lyžích

 

Tomáš Hermann

Foto: Igor Lána

Fanshop

SP Biatlon 2018

Hamé superstřelec

Facebook