Mistrovství České republiky v biatlonu na horských kolech už 16. června!

07. června, 2018

Rychle se blíží první vrchol letního přípravného období, kterým je Mistrovství České republiky v biatlonu na horských kolech. V sobotu 16. června jej už tradičně bude hostit areál Mšeno-Břízky v Jablonci nad Nisou. Na programu budou závody ve sprintu, tedy se dvěma střeleckými položkami vleže a vstoje. V kategoriích žen, juniorek, mužů a juniorů se bude startovat hromadně. Všechny dorostenecké kategorie budou mít start intervalový. První závodníci se na trať vydají už v 10:00 hodin.

Loňský souboj mezi Michalem Šlesingrem a Ondřejem Moravcem…

V kategorii mužů bude titul obhajovat Ondřej Moravec, jenž v roce 2017 vyhrál před Michalem Šlesingrem. Uvidíme, jak je potrápí mladý Adama Václavík, který solidně rozjetý závod završil pádem a zraněním v obličeji. Zatím s malým otazníkem je start stříbrného olympijského medailisty Michala Krčmáře, kterému zranění stehenního svalu dovoluje zatím trénovat jen na kolečkových lyžích.

V kategorii juniorů je velkým favoritem Jakub Štvrtecký, jenž v letním přípravném období trénuje s týmem mužů.

…nakonec vyústil v triumf trojnásobného olympijského medailisty

Mezi ženami se nepředstaví vítězná Gabriela Koukalová, jež přerušila kariéru, ani druhá Lea Johanidesová, která už dala biatlonu sbohem. Třetí loni dojela Veronika Vítková. Velkou soupeřkou by olympijské medailistce mohla být Markéta Davidová. Ta loni zvítězila ještě mezi juniorkami. Na kole bývá silná i Jessica Jislová nebo Lída Horká.

Markéta Davidová už bude startovat mezi ženami. Velkou soupeřkou by jí mohla být Lída Horká (vpravo)