Český Biatlon Český biatlon | CZECH BIATHLON UNION

Česká pojišťovna
Hamé
PSG
BMW CarTec Group
Meopta
Zdravotní pojišťovna MV ČR
DB Schenker
Alpine PRO
ATEX

Mrazy v Canmore nepovolily ani v neděli. Sprinty musely být zrušeny

Světový pohár v kanadském Canmore skončil kvůli velkým mrazům předčasně. Jury dnes po prohlídce trati musela zrušit již jednou odložené sprinty mužů a žen. Šlo o zdraví biatlonistů, protože teploty se pohybovaly kolem -25°, nejnižší přípustná hodnota je přitom -20°. V Kanadě se tak z původního programu odjely jen vytrvalostní závody (ve zkrácené podobě) a štafety.

Velké mrazy sužovaly Canmore už od začátku. Ve čtvrtek se kvůli nízkým teplotám premiérově jely zkrácené vytrvalostní závody. V pátek, který měl být původně volným dnem, se uskutečnily štafety. Už tehdy byla teplota dost na hraně.

Program měly původně zkompletovat hromadné starty, ale IBU dala přednost kratším sprintům. Ani ty se ale nakonec neodjely. Pořadatelé při pohledu na předpověď dopředu vyloučili konání závodů v sobotu a změnu k lepšímu nepřinesla ani neděle.

Za zrušení závodů „může“ tento muž, který obcházel trať a na různých místech měřil teplotu. Data pak hlásil na „centrálu“, která rozhodla o zrušení.

Nyní se biatlonový ansámbl přesouvá do amerického Soldier Hollow, kde snad podobně nepříznivé počasí nehrozí. Osmý díl Světového poháru odstartují ve čtvrtek sprintem ženy, v pátek se do akce dostanou i muži.

 

Karel Halberštádt

Foto: Petr Slavík

Hry IX. letní ODM 2019

Předprodej na SP NMNM 2020

Fanshop Biatlon

Facebook