Nevím, co jsem vyváděla, říkala po 9 chybách v masáku Davidová. Blinkfestivalen si ale užívá

02. srpna, 2019

Jako jediná z českého týmu dnes na Blinkfestivalenu prošla přes náročnou kvalifikaci do hromadného startu pro 12 nejlepších biatlonistek. V kvalifikaci Markéta Davidová neminula ani jeden terč a obsadila poslední páté postupové místo. Ve finále už se ovšem české reprezentantce tolik nevedlo. Z dvaceti střeleckých pokusů devětkrát chybovala, stejně jako Anastasia Kuzminová. Právě tu Davidová jako jedinou nechala za svými zády. Jaké jsou její dojmy po pátečním programu?

V kvalifikaci jsi zastřílela jako jediná bezchybně…

Ale taky to byly dost vystáté nuly.

A neprobírali jste s trenéry, jestli trochu nezariskovat a střílet rychleji?

To ne, na něco takového ještě nemám. Netrefila bych vůbec nic. Spíš jsem se soustředila na to, abych zastřílela čistě, což vyšlo v kvalifikaci, ale bohužel už ne v samotném hromadném startu.

Celkově se dost chybovalo, na střelnici se nikdo nechtěl moc zdržet. Byl to trochu běžecký závod?

To si nemyslím. Trestné kolo trvalo objet zhruba 10 sekund, což sice není tolik, ale na 800 metrů dlouhém okruhu toho moc nesjedete.

Jak se ti jelo po včerejším náročném výjezdu?

Dneska mě to celkem bavilo. Bylo to rychlé, ale nemyslím si, že by to byl úplně vypovídající závod. Je to prostě exhibice. Člověk si vyzkouší střílet ve vysokých tepech, protože za těch 800 metrů se nestíhá uklidnit. Myslím si, že to byl dobrý trénink.

Mohl být ten vyšší tep příčinou chyb ve finále?

Je to možné. Popravdě moc nevím, co jsem tam vyváděla. V podobném zatížení jsme zatím mockrát nestřílely, takže je to zase něco nového po těch pár měsících přípravy.

Na atmosféru Blinkfestivalenu ses hodně těšila. Jaké to je na vlastní kůži?

Je to super, moc se nám tu líbí. Bydlíme všichni sportovci na stejném místě, takže je příjemné, že se můžeme potkávat.