Nevýrazná tečka za Pokljukou. Puskarčíková skončila ve stíhačce 35.

09. prosince, 2018

Po nadějných výsledcích v předešlých dvou závodech v Pokljuce se české biatlonistky protrápily tím posledním. Na body se ve stíhacím závodě dostaly jen 35. Eva Puskarčíková a 40. Veronika Vítková.

Závod ve zkratce

Nejlepší Češkou zůstala i ve stíhacím závodě Eva Puskarčíková, byť dvě chyby na první položce tomu nenasvědčovaly. Puskarčíková udělala ještě jednu chybu na závěrečné stojce a finišovala na 35. místě.

Po třech nulách poskočila z 47. příčky na 27. Veronika Vítková, ale kvůli jedné chybě na poslední střelbě a pomalejšímu závěru nakonec brala pouze jeden bod za 40. příčku.

Za cílovou čárou spadla vyčerpáním a dlouho jen ležela. Pak se Veronika Vítková rozesmála a pronesla: „Tak jsem ho (bod do SP) vybojovala.“

Hned pět trestných kol musela absolvovat v cíli 49. Markéta Davidová. Chybovala také Jessica Jislová. Ji čtyři trestné okruhy poslaly až na 55. pozici.

Stejně jako v sobotu se závodilo jen o druhé místo. Kaisa Mäkäräinenová zůstala i ve čtyřpoložkovém závodě neomylná a porazila o 41,3 sekundy Dorotheu Wiererovou. Italka však zůstává v čele Světového poháru, na Finku má po Pokljuce k dobru 13 bodů.

Třetí místo dnes obsadila Slovenka Paulína Fialková. Všechny medailisty střílely čistě, stejně jako dalších šest žen. Šlo tedy o střelecky velmi přesný závod.

Takhle to slušelo dnešním medailistkám.

Zajímavá čísla

• Kaisa Mäkäräinenová dosáhla na 25. výhru ve Světovém poháru, pětina z nich pochází z Pokljuky. V žádném jiném středisku Finka tolikrát nezvítězila.
  • Podruhé v kariéře se na stupně vítězů probojovala Paulína Fialková. Na konci loňské sezóny byla druhá v Ťumeni.
  • Kaisa Mäkäräinenová by zůstala na první místě, i kdyby se odečetl její náskok ze sprintu. Na jednu desetinu se jí ovšem v tomto ohledu přiblížila Marte Olsbuová Røiselandová.
  • Bez manka ze sprintu by byla z Češek nejvýše 35. Veronika Vítková se ztrátou minuty a 48 sekund.
  • Suverénní Finku dnes v běžeckém pořadí o čtyři sekundy předběhla Američanka Clare Eganová. Markéta Davidová na ni z 21. příčky ztrácela 48,3 sekundy.
  • Dobře závod rozjela Veronika Vítková. V prvních dvou kolech jí patřil 19., resp. 23. čas. V dalších třech okruzích se propadla do páté desítky a nakonec z 45. místa ztrácela více než minutu a půl.

Světový pohár se znovu rozjede ve čtvrtek 13. prosince, kdy je v rakouském Hochfilzenu na programu sprint žen.