Český Biatlon Český biatlon | CZECH BIATHLON UNION

Česká pojišťovna
Hamé
PSG
BMW CarTec Group
Meopta
Zdravotní pojišťovna MV ČR
DB Schenker
Alpine PRO
ATEX

Novoměstská stíhačka Češkám nevyšla. Nejlepší byla 34. Charvátová

Stíhací závod žen v Novém Městě na Moravě nepřinesl 30 000 skvělých fanoušků příliš důvodů k radosti. Nejlepší z českých biatlonistek byla 34. Lucie Charvátová. Veronika Vítková kvůli žaludečním potížím závod nedokončila a přišla tak o naději na start v zítřejším hromadném startu.

Závod ve zkratce

Jako na povel přestalo před startem stíhacího závodu žen pršet. Zaplněná Vysočina Arena tak mohla v ideálním počasí sledovat napínavé boje o přední pozice. Českých biatlonistek se však netýkaly.

Veronika Vítková začala velmi dobře. Po nule na úvodní ležce figurovala na 14. místě. Pak ale přidala jednu chybu na druhé položce a především dvě chyby na první stojce. Vítková odjížděla ze střelnice na 41. příčce, ale vzápětí své účinkování ukončila. Důvodem byly žaludeční potíže, které trápí více českých reprezentantů i členů realizačního týmu.

Veronika Vítková kvůli 30 000 fanoušků bojovala, ale zkrátka to nešlo.

Lucie Charvátová zvládla první polovinu závodu s jedinou nepřesností, v té druhé ale musela po obou stojkách dvakrát kroužit. I tak se udržela na bodech, skončila 34.

Lucie Charvátová si odveze z Nového Města na Moravě pěknou porci bodů.

To Evu Puskarčíkovou vyloučily z bojů o body tři trestná kola na poslední střelecké zastávce. S celkovým počtem pěti chyb obsadila 50. místo.

To Evě Puskarčíkové body z domácího svěťáku unikly.

V napínavém souboji o vítězství porazila Norka Marte Olsbuová Røiselandová Italku Dorotheu Wiererovou o dvě desetiny sekundy. S odstupem pěti sekund dojela třetí Hanna Öbergová ze Švédska.

Takhle těsná bitva o vítězství to dnes byla.

V čele Světového poháru zůstává i nadále Wiererová. Vítková je jako nejlepší z Češek 38. To znamená, že zítřejší závod s hromadným startem bude bez domácího zastoupení.

Zajímavá čísla

  • Na první výhru ve Světovém poháru čekala Marte Olsbuová Røiselandová šest let, na tu druhou jediný den.
  • Hanna Öbergová je sice olympijskou vítězkou, ale až dnes se poprvé v kariéře dostala na stupně vítězů v závodě Světového poháru.
  • Nejrychlejší běžkyní dnešního závodu byla Anastasia Kuzminová, která najela 8 sekund na Denise Herrmannovou a 14 sekund na Kaisu Mäkäräinenovou.
  • Lucie Charvátová dosáhla 32. běžeckého času se ztrátou minuty a 20 sekund. Totožný čas měla Laura Dahlmeierová.
  • Po odpočtu rozdílů ze sprintu byla nejlepší Dorothea Wiererová o 11,5 sekundy před Hannou Öbergovou a o 31,6 sekundy před Vanessou Hinzovou. Lucii Charvátové patřil 32. čas.
  • Lucie Charvátová patřila se střeleckým časem dvě minuty a sedm sekund mezi rychlejší polovinu střelkyň.

Výsledkový servis

Příští závod

Ženy zakončí první trimestr Světového poháru v neděli ve 14:30 závodem s hromadným startem. Muži se do prvního masáku sezóny pustí už v 11:45.

 

Karel Halberštádt

Foto: Václav Mudra, Petr Slavík, Jaroslav Svoboda

Hry IX. letní ODM 2019

Předprodej na SP NMNM 2020

Fanshop Biatlon

Facebook