Novoměstská stíhačka Češkám nevyšla. Nejlepší byla 34. Charvátová

22. prosince, 2018

Stíhací závod žen v Novém Městě na Moravě nepřinesl 30 000 skvělých fanoušků příliš důvodů k radosti. Nejlepší z českých biatlonistek byla 34. Lucie Charvátová. Veronika Vítková kvůli žaludečním potížím závod nedokončila a přišla tak o naději na start v zítřejším hromadném startu.

Závod ve zkratce

Jako na povel přestalo před startem stíhacího závodu žen pršet. Zaplněná Vysočina Arena tak mohla v ideálním počasí sledovat napínavé boje o přední pozice. Českých biatlonistek se však netýkaly.

Veronika Vítková začala velmi dobře. Po nule na úvodní ležce figurovala na 14. místě. Pak ale přidala jednu chybu na druhé položce a především dvě chyby na první stojce. Vítková odjížděla ze střelnice na 41. příčce, ale vzápětí své účinkování ukončila. Důvodem byly žaludeční potíže, které trápí více českých reprezentantů i členů realizačního týmu.

Veronika Vítková kvůli 30 000 fanoušků bojovala, ale zkrátka to nešlo.

Lucie Charvátová zvládla první polovinu závodu s jedinou nepřesností, v té druhé ale musela po obou stojkách dvakrát kroužit. I tak se udržela na bodech, skončila 34.

Lucie Charvátová si odveze z Nového Města na Moravě pěknou porci bodů.

To Evu Puskarčíkovou vyloučily z bojů o body tři trestná kola na poslední střelecké zastávce. S celkovým počtem pěti chyb obsadila 50. místo.

To Evě Puskarčíkové body z domácího svěťáku unikly.

V napínavém souboji o vítězství porazila Norka Marte Olsbuová Røiselandová Italku Dorotheu Wiererovou o dvě desetiny sekundy. S odstupem pěti sekund dojela třetí Hanna Öbergová ze Švédska.

Takhle těsná bitva o vítězství to dnes byla.

V čele Světového poháru zůstává i nadále Wiererová. Vítková je jako nejlepší z Češek 38. To znamená, že zítřejší závod s hromadným startem bude bez domácího zastoupení.

Zajímavá čísla

• Na první výhru ve Světovém poháru čekala Marte Olsbuová Røiselandová šest let, na tu druhou jediný den.
  • Hanna Öbergová je sice olympijskou vítězkou, ale až dnes se poprvé v kariéře dostala na stupně vítězů v závodě Světového poháru.
  • Nejrychlejší běžkyní dnešního závodu byla Anastasia Kuzminová, která najela 8 sekund na Denise Herrmannovou a 14 sekund na Kaisu Mäkäräinenovou.
  • Lucie Charvátová dosáhla 32. běžeckého času se ztrátou minuty a 20 sekund. Totožný čas měla Laura Dahlmeierová.
  • Po odpočtu rozdílů ze sprintu byla nejlepší Dorothea Wiererová o 11,5 sekundy před Hannou Öbergovou a o 31,6 sekundy před Vanessou Hinzovou. Lucii Charvátové patřil 32. čas.
  • Lucie Charvátová patřila se střeleckým časem dvě minuty a sedm sekund mezi rychlejší polovinu střelkyň.

Ženy zakončí první trimestr Světového poháru v neděli ve 14:30 závodem s hromadným startem. Muži se do prvního masáku sezóny pustí už v 11:45.