Ondřej Moravec a Veronika Vítková mistry v supersprintu, ukázalo se i mládí

27. března, 2019

Zkušení harcovníci Ondřej MoravecVeronika Vítková zvítězili v supersprintech Mistrovství České republiky, které se ve středu 27. března uskutečnilo v Jablonci nad Nisou. Na šampionát, který byl současně i exhibicí si našlo, i přes nepříznivé deštivé počasí cestu několik tisíc fanoušků. Na stupně vítězů se v závodě mužů probojovali ještě druhý Adam Václavík a třetí Michal Šlesingr. V kategorii žen domácí stříbro vybojovala Markéta Davidová, z bronzu se radovala Eva Puskarčíková.

Ve finále se objevily i naděje Českého biatlonu, překvapili zejména dorostenci a dorostenky. Bronzový z mistrovství světa dorostu ve vytrvalostním závodě Jakub Kocián z Jilemnice doběhl ve finále 4., když předtím dokonce vyhrál jednu ze tří rozjížděk (!), Ondřej Mánek skončil 7., stejně jako Veronika Macková, Tereza Jandová obsadila osmou příčku a dvojnásobná stříbrná medailistka z MSJ&D Tereza Voborníková byla klasifikována na 9. místě.

Ondřej Moravec vyhrál takřka stylem “start-cíl”

Ondřej Moravec ve finále mužů pouze jednou dobíjel a o jeho vítězství nebylo pochyb. „O výsledek tolik nešlo, i když každé vítězství potěší, ale opravdu radost mám ze střelby. Za jedna ve čtyřech položkách, to je kvalitní výsledek.“ Veronika Vítková vybojovala vítězství až v poslední položce, když do té doby vedla Jessica Jislová. „Zejména kvůli tmě to bylo na trati hodně náročné. Ve sjezdech jsem měla i docela strach, ale mám radost, že jsem doma dokázala vyhrát. Za největší vítěze však považuji fanoušky, kteří si v tom dešti našli do areálu v Břízkách cestu.“ S Veronikou Vítkovou souhlasil mi Ondřej Moravec. „Přesně tak, fanoušci byli dnes určitě lepší než naše výsledky v sezóně, snad s výjimkou Markéty Davidové a Tomáše Krupčíka. To že dorazili v takovém počtu nás všechny moc těšilo a vážíme si toho.“

Konečně! Asi poslední rozhovor Veroniky Vítkové v sezóně 😉

U jména Michala Krčmáře, nejlépe umístěného českého muže ve Světovém poháru – 21. místo, vyčnívala ve výsledcích tři písmena – DSQ = diskvalifikace. Po závěrečné položce vyrazil ke stupňům vítězů tak odhodlaně, že vytrhl vázání. „Přemýšlel jsem, jak se dostanu do cíle a nakonec jsem si odepnul i druhou lyží a běžel jsem po svých,“ líčil, jak se z něho stal atlet. V cílové rovince se dočkal obdobných ovací, jako vítězný Ondřej Moravec. „Ve výsledcích jsem pod čarou, ale fanoušky jsem snad pobavil,“ culil se.

Úprk Michala Krčmáře za diskvalifikací…

Výsledky MČR v biatlonu – Exhibice Jablonec nad Nisou 27.03.2019 – Supersprint – finále