Český Biatlon Český biatlon | CZECH BIATHLON UNION

Česká pojišťovna
Hamé
PSG
BMW CarTec Group
Meopta
Zdravotní pojišťovna MV ČR
DB Schenker
Alpine PRO
ATEX

Osm biatlonových nadějí odletělo do Sarajeva za olympijským snem

Na Evropský olympijský festival mládeže (EYOF) do Sarajeva odletělo v sobotu se svými vrstevníky z dalších zimních odvětví osm českých biatlonových nadějí. V Bosně a Hercegovině se bude závodit od 11. do 16. února, biatlonové soutěže začnou 12. 2. v areálu Dvorišta ve Východním Sarajevu. Česká výprava čítá celkem 53 sportovců a bude obhajovat tři medaile z Festivalu v tureckém Erzurumu 2017. Nejcennější zlatou vybojoval předloni v biatlonu Vítězslav Hornig, a to ve sprintu. Stříbro přidala běžkyně na lyžích Zuzana Holíková a bronz sjezdařka Nikola Bubáková.

Na Evropském olympijském festivalu mládeže se utkávají sportovci ve věku 14 až 18 let. Akce má parametry „velké“ olympiády – nechybí slavnostní zahajovací a závěrečné ceremoniály, státní hymny či zapálení olympijského ohně.

Vítězslav Hornig ukazuje po návratu z Erzurumu 2017 svoji zlatou medaili. Vpravo běžkyně na lyžích Zuzana Holíková, vlevo bronzová sjezdařka Nikola Bubáková

„U mladých sportovců však předem těžko odhadnout výsledky či dokonce predikovat počet medailí, protože pro mnohé z nich je EYOF prvním velkým měřením sil s mezinárodní konkurencí. Jde především o to, aby na vlastní kůži poznali olympijskou atmosféru a zažili průběh multisportovní akce,“ uvedl Martin Doktor, šéf výpravy.

Před nástupem do vládního speciálu směr Sarajevo…

Češi budou mít v Sarajevu zastoupení ve všech osmi sportech – alpském lyžování, běhu na lyžích, biatlonu, curlingu, krasobruslení, ledním hokeji, rychlobruslení a snowboardingu. Nejpočetnější částí výpravy jsou hokejisté, následují alpští lyžaři, běžci na lyžích a biatlonisté s osmi sportovci.

Poznáváte? 😉

První ročník zimního EYOF proběhl v roce 1993, ten letošní je celkově už čtrnáctým. V minulosti jím prošla řada úspěšných sportovců – biatlonisté Ondřej Moravec a Jessica Jíslová, běžec na lyžích Martin Koukal, sjezdař Kryštof Krýzl, hokejista Jiří Tlustý nebo dvojnásobná šampionka z olympiády v Pchjongčchangu Ester Ledecká. Samotné Sarajevo pak hostilo zimní olympijské hry v roce 1984.

 

Biatlonová skupinka na letišti v Praze

 

BIATLONOVÁ NOMINACE NA EYOF 2019 V SARAJEVU
Děvčata:
Bára Babánková (SK NMNM), Tereza Grossmannová (Letohrad), Zuzana Doležalová (SK NMNM), Renáta Trejbalová (Jilemnice)
Chlapci:
Luděk Abrahám (Letohrad), Josef Kabrda (SK NMNM), Ondřej Mánek (SKP Kornspitz), Jonáš Mareček (SK NMNM)
Trenéři:
Jiří Václavík (SK NMNM – vedoucí trenér), Lukáš Dostál (Letohrad – asistent)
Servismani:
Jakub Havel, Tomáš Schindler

 

 

BIATLONOVÉ ZÁVODY NA EYOF 2019 – AREÁL DVORIŠTA
Úterý 12. 2.
10:00 – sprint, chlapci 7,5 km
13:00 – sprint, dívky 6 km

Středa 13. 2.
10:00 – vytrvalostní závod, chlapci 12,5 km
13:00 – vytrvalostní závod, dívky 10 km

Pátek 15. 2.
10:00 – smíšená štafeta, chlapci 2x 7,5 km a dívky 2x 6 km

 

 

Tomáš Hermann s využitím materiálů ČOV

Foto: ČOV

Hry IX. letní ODM 2019

Předprodej na SP NMNM 2020

Fanshop Biatlon

Facebook