Přesná Puskarčíková vybojovala ve sprintu v Oberhofu nejlepší výsledek v sezóně

10. ledna, 2019

Dvě české biatlonistky se mohly po sprintu v Oberhofu usmívat, další dvě bohužel žádný důvod k úsměvu neměly. Bezchybná Eva Puskarčíková si na úvod roku 2019 vyjela velmi dobré 12. místo, rychlá Markéta Davidová skončila 19. Veronika Vítková a Lucie Charvátová bohužel neprošly do sobotní stíhačky.

Závod ve zkratce

S číslem jedna vyrazila do sprintu, který provázelo na Oberhof překvapivě dobré počasí, Lucie Charvátová. Na jedničku si ale nevedla. Vleže udělala dvě chyby, třetí přidala vestoje. Dojela až 81. a nekvalifikovala se do sobotního stíhacího závodu.

Lucie Charvátová si se zbraní neporozuměla tak dobře jako v Novém Městě na Moravě

V něm bohužel neuvidíme ani Veroniku Vítkovou, která obhajovala třetí místo z loňska. I ona musela na tři trestná kola (1+2) a finišovala jako 63., o 8,5 sekundy za 60. v pořadí.

Zrovna šťastně nezačal sprint pro Markétu Davidovou. Ke dvěma chybám z ležky ale přidala vestoje nulu a díky velmi rychlému běhu se dokázala vyšvihnout až na 19. příčku.

Markéta Davidová se v Durynském lese rozhodně neztratila

Ještě lépe si vedla její spolubydlící Eva Puskarčíková. Ta vystartovala až v samotném závěru, z českého pohledu to bylo to nejlepší na konec. Puskarčíková totiž ani jednou neminula terč a mohla se radovat z 12. pozice.

Eva Puskarčíková se zařadila mezi 15 čistých biatlonistek

Bezchybně dnes střílely i tři biatlonistky, které se dostaly na stupně vítězů. Zvítězila Lisa Vittozziová z Itálie o 5,3 sekundy před francouzskou reprezentantkou Anaïs Chevalierovou. Rovných 15 sekund na vítězku ztratila třetí Švédka Hanna Öbergová.

Celkově stále vede další z Italek Dorothea Wiererová, která dnes dojela až 24. Ještě o 20 příček níže ale byla její hlavní rivalka Finska Kaisa Mäkäräinenová. Po dnešním úspěchu je nejlépe postavenou Českou 37. Eva Puskarčíková.

Zajímavá čísla

• Lisa Vittozziová vyhrála svůj první závod Světového poháru v kariéře. V Oberhofu tak poprvé v historii zvítězila Italka.
  • Eva Puskarčíková si zajela nejlepší výsledek od loňského Oberhofu, kdy skončila ve sprintu ještě o dvě příčky výše.
  • Pro Markétu Davidovou je 19. místo druhým nejlepším výsledkem ve Světovém poháru v této sezóně i v celé kariéře.
  • Veronika Vítková dnes zaznamenala nejhorší výsledek v Oberhofu v kariéře.

Veronika Vítková bohužel nenavázala na loňské třetí místo

• Evu Puskarčíkovou zdobila ve sprintu nejen čistá, ale i rychlá střelba (24. čas, 57 s). Střílela o 11 sekund rychleji než Vittozziová nebo Davidová.
  • To Markéta Davidová zase zářila v běhu. Ve všech třech kolech udržela vysoké tempo (7., 8. a 8. místo), celkově zaznamenala 6. čas.
  • Davidová zaostala jen o 2,5 sekundy za Mäkäräinenovou a o 16 sekund za nejrychlejší Herrmannovou. Vedoucí ženě SP Wiererové nadělila 32,6 sekundy.
  • Eva Puskarčíková dokázala na trati dobře stupňovat tempo (64., 40. a 19. čas), díky čemuž se po druhé střelbě posunula o dvě pozice vzhůru.
  • Česky dnes zaznamenaly osmý nejlepší součet (329 b) do Poháru národů, stejná pozice jim patří i celkově.

Příští závod

Ženy nyní budou mít jeden den pauzu, stíhací závod pojedou v sobotu ve 12:45. V pátek ve 14:30 je v Oberhofu na programu sprint mužů.